Земля

Чому дельфінів називають «людьми моря»?

Дельфіни відносяться до сімейства підряду зубатих китів загону китоподібних класу ссавців. Вони, мабуть, одні з найдивовижніших істот на нашій планеті. Про їх інтелектуальні здібності й унікальний слух досі не зроблено остаточних висновків.

b5930ffa955dfc6334ef0506d718f4f6

Доведено, що вони здатні видавати безліч різних звуків в діапазоні частот від 150 до 150 000 Гц, який недоступний людині. При цьому швидкість «мовлення» у дельфінів настільки висока, що окремі звуки можна розрізнити тільки при прослуховуванні її запису в уповільненому режимі. Нещодавно вчені з’ясували, що ці ссавці навіть створюють власні аналоги «соціальних мереж» — вони вибирають, з ким їм спілкуватися, а кого уникати, об’єднані в групи, або «громади».

[ads2] Так як же спілкуються загадкові дельфіни між собою і про їхні розмови, ведемо далі?

«Дельфіни між собою спілкуються різними способами, основні з них — ультразвукове і сенсорне спілкування. Вони немов передають один одному картинки — наприклад, діляться, де зараз багато риби.

Їх мова в десятки разів швидша від людської. Вона дуже об’ємна і складається з 14 000 слів, не вважаючи картинок і знаків, а здатність свистіти і гавкати кожен малюк розвиває зі своєю мамою. Згодом цей унікальний набір звуків ідентифікує дельфіна серед своїх родичів, виступаючи чимось на зразок імені.

“Люди моря”, як ще називають дельфінів, нічим не поступаються людині, просто знаходяться в іншому середовищі — їх інтелект ставлять врівень з нашим, але той факт, що тестується він людськими тестами, не дає нам всієї картини світовідчуття цієї тварини. Вчені визнають, що важко оцінити весь масштаб інтелекту дельфінів, вимірюючи його тільки своїми рамками.

Читайте також: 

Поведінка дельфінів дуже осмислена і розумна. Приміром, якщо рибка застрягла в скелі, дельфіни, намагаючись її дістати, надягають на ніс губки або корали, щоб не травмуватися.

Всього на ловлю риби в день вони витрачають близько 20 хвилин, решту часу присвячують спілкуванню та іграм. Особливо їм подобається кататися на хвилях, пускати бульбашки, наздоганяти кораблі… Адже в день дельфін повинен пропливти не менше 100 км, що доводить, наскільки згубні для тварин дельфінарії. Так як звуки дельфінів відбуваються в природі через морське середовище, в акваріумах вони відбиваються від скла, що дезорієнтує дельфіна і поступово губить. Тільки в природному середовищі дельфін може бути щасливий, адже розумна істота ще сильніше переживає свою неволю».

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button