Технології

Чому «Ентерпрайз» занадто повільний у масштабах Всесвіту? Розповідають вчені НАСА

У науково-фантастичнім всесвіту «Зоряний шлях» герої пересуваються на космічному кораблі з варп-двигуном «Ентерпрайз». За секунду такий корабель долає відстань у вакуумі 299 792 км за одну секунду. Колишній співробітник НАСА, інженер Національного космічного агентства Японії, астрофізик Джеймс О’донохью розповів, чому «Ентерпрайз» занадто повільний навіть в масштабах Чумацького шляху.

У своєму дослідженні О’донохью спирався на відомі технічні характеристики «Ентерпрайза». Наприклад, варп-фактор 1 дорівнює швидкості світла, а верхня межа варп-фактора становить 9,99 — це в 2 140 разів вище швидкості світла.

У «Зоряному шляху» корабель «Ентерпрайз» летів від Сонця до Плутона, починаючи з варп-фактора 1 і прискорюючись до 9,9. На початковій швидкості корабля знадобилося 5 годин і 28 хвилин, щоб досягти Плутона на відстані 5,9 млрд км від Сонця. На шлях до Проксими Центавра — найближчої зірки до Сонця — корабель витратив 4 роки і 3 місяці.

Максимальна швидкість корабля з фарм-фактором в 9,9 дозволила до Плутона дістатися за 10 секунд, до Проксими Центравра через 18 годин. При цьому подорож навіть до іншого кінця Чумацького Шляху складе на такій швидкості 96 років — більше, ніж середня тривалість життя людей.

При цьому навіть якби «Ентерпрайз» зміг подорожувати на «трансварповській» швидкості 8 323 разів вище швидкості світла, подорож через Чумацький шлях зайняла б 24 роки, а до Андромеди — найближчої до нас галактики — шлях склав би понад 300 років.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button