Технології

У Канаді збудують гідроелектростанцію для виробництва водню

Німецька компанія Thysenkrupp виграла контракт на будівництво величезного гідроелектролізного заводу в Квебеку, який буде виробляти близько 11 100 метричних тонн водню щорічно.

Близько 61% від загального обсягу виробництва електроенергії в Канаді генерується гідроелектростанціями. Їх загальна потужність складає близько 82 ГВт. Завдяки цьому Канада займає четверте місце у світі за загальним обсягом виробництва гідроелектроенергії, поступаючись тільки США, Бразилії та Китаю.

Тепер уряд країни вирішив використовувати цю електроенергію для виробництва «зеленого» палива – водню. Сьогодні екологічна воднева енергетика стикається з проблемами через нерозвинену інфраструктуру і недостатнього промислового виробництва водню для її потреб. Канадська державна енергетична компанія Hydro-Quebec – найбільший виробник енергії в країні – уклала контракт з німецькою Thysenkrupp на будівництво станції, яка буде використовувати вироблену гідроелектростанцією енергію для отримання водню.

На перших етапах вироблений станцією водень не буде експортуватися. Станція потужністю 88 МВт буде поставляти частину електроенергії й кисень, що виробився в ході електролізу, на сусідній завод з перероблювання відходів. Там електрика і кисень будуть використовуватися для перероблення відходів в біопаливо.

Нову станцію Hydro-Quebec планує запустити вже в 2023 році. Це буде пілотний проєкт, і якщо все буде добре, компанія планує створити ще кілька таких же станцій. Канада сподівається, що такі заводи зможуть перетворити її величезний гідроенергетичний потенціал в новий для країни бізнес з експорту водню закордон.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button