Людина

Щоб визначити рівень інтелекту чоловіка, достатньо на нього просто поглянути

Дослідники виявили, що для того, щоб визначити інтелектуальні здібності чоловіка, треба просто подивитися на його обличчя. При цьому, як стверджують чеські дослідники, у випадку з жінками подібне неможливе.
Команда зізнається, що збита з пантелику і не розуміє, як таке можливе.

“Здатність точно оцінити інтелект інших – вкрай важлива здатність в повсякденній соціальній взаємодії, яка повинна мати важливі еволюційні наслідки”, – написали дослідники в журналі PLoS One.

vyznachyty_intelekt_450

Команда використовувала статичні зображення осіб 40 чоловіків і 40 жінок, щоб встановити, чи можна оцінити інтелектуальні здібності на основі фізіогномічних характеристик. Рівень IQ тих, чиї обличчя були зображені на фотографіях, був визначений заздалегідь. У підсумку, і чоловіки і жінки були в стані точно оцінити інтелект чоловіків, подивившись на фото.

Читайте також: Розвинений інтелект може підштовхнути до алкоголізму

“Ці результати показують, що для того, щоб оцінити реальний інтелект чоловіків, досить просто подивитися на його обличчя, однак, ця оцінка, судячи з усього, не заснована на формі обличчя”, – стверджують вони. При цьому дослідники підкреслюють, що жінки представляють куди більшу загадку і настільки ж чітко визначити їх рівень IQ піддослідним не вдалося.

“Наше дослідження не виявило зв’язку між інтелектом і рівнем привабливості або формою обличчя”, – наводить слова дослідників британське інтернет -видання Mail Online. Не маючи пояснення тому, як людям вдається визначати інтелектуальні здібності чоловіків, вони висунули гіпотезу, чому ця здатність не працює у випадку з представницями прекрасної половини людства.

“Прагнення першим ділом оцінити привабливість може впливати на людський мозок і, таким чином, не дозволяє дати точну оцінку інтелекту жінок”, – висунули гіпотезу вчені.

Читайте також: Заняття сексом підвищують інтелект

Дослідження, результати якого були опубліковані в журналі PLoS One, показало, що люди схильні пов’язувати певні риси обличчя з високим інтелектом. Дослідники повідомляють, що в той час як багато що з зовнішніх характеристик “не становлять нічого, окрім культурного стереотипу”, є деякі все ще невідомі візуальні підказки, що допомагають людям зробити правильний висновок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


2 Коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button