Аналітика

Чому не буде року Росії в Польші?

Веслав Владика (Wies?aw W?adyka)

foto_cikavosti_26.07.2014-011Уряд вирішив, що заплановані на наступний рік взаємні культурні заходи та урочистості в Росії і Польщі будуть скасовані. Їх відклали на невизначений час. Такого роду перенесення політики на культуру завжди викликає заперечення і побоювання, що тим самим переривається найпопулярніший канал відносин між народами, який, зокрема, надає тонізуючbq вплив на політичні контакти. Наприклад, Кшиштоф Зануссі (Krzysztof Zanussi) шкодує, що було прийнято таке рішення, і вважає його помилковим. Аргументи відомі. Більш того, пропаганда ідеї, що зближення між народами (незважаючи на будь-які складності) легше й ефективніше всього домогтися за допомогою культури, можна сказати, входить в обов’язки інтелектуалів і людей мистецтва. Під цими словами може підписатися кожен.

Тим не менше я вважаю, що рішення про скасування всіх заходів булj вірним. По-перше, тому, що ескалацію українського конфлікту з вирішальним впливом на нього Росії слід вважати викликом вищого порядку. Тому подальші його етапи непередбачувані. Ця атмосфера  не надихає на культурні розваги: коли говорять гармати, музи все-таки трохи затихають. Втім, невже складно уявити, як такі заходи можуть бути використані в політичному плані, як може бути спотворений їх сенс?

По-друге, тому, що політика Путіна користується масовою підтримкою росіян, в тому числі інтелектуальних і культурних еліт. Скасування Року Польщі та Року Росії – це сигнал в їх напрямку, який волає до їх моральної відповідальності в переконанні, що саме ці еліти не піддаються впливу грубої пропаганди або, швидше, імперських марень.

Джерело: Nie b?dzie ani Roku Polski w Rosji, ani Roku Rosji w Polsce. No i dobrze


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button