Головна / Технології / ФБР назвав ініціативу Google «смертельною зброєю»

ФБР назвав ініціативу Google «смертельною зброєю»

Самокеровані автомобілі, які здатні рухатися без участі водія, можуть справити позитивний вплив на безпеку дорожнього руху та призвести до зниження кількості ДТП. З іншого боку, попереджає Федеральне бюро розслідувань (ФБР), самохідні транспортні засоби приховують у собі загрозу і можуть бути використані в якості «смертельної зброї».

foto_cikavosti_24.07.2014-020

Спецслужби США вважають, що «розумні» машини дозволять виконувати ті завдання, які не вимагають використання обох рук і стеження за дорогою, що на сьогоднішній день було б неможливим. Приміром, під час погоні злочинці отримають повну свободу дій і зможуть вести стрілянину з автомобіля-робота, який рухається самостійно.

За іншим сценарієм, зловмисники зможуть переналаштувати функції безпеки машин так, щоб безперешкодно проїжджати світлофори і порушувати обмеження швидкості. Крім того, ФБР побоюються, що терористи зможуть запрограмувати начинений вибухівкою автомобіль і перетворити його в рухому бомбу.

Читайте також: Компанія Tesla Motors приєднується до перегонів по створенню самокерованих автомобілів-роботів

Проектом зі створення самокерованих автомобілів майбутнього протягом п’яти останніх років займається Google. У таких машинах застосовується технологія штучного інтелекту, дані від онлайн-карт Google Street View, GPS-навігатори, відеокамери і ряд датчиків, які в режимі реального часу будують 3D-карти навколишньої місцевості та об’єктів поблизу, включаючи будівлі, дороги, пішоходів та інших транспортних засобів. «Розумні» авто програмуються так, щоб безпечно дістатися до пункту призначення, уникаючи перешкод і підкоряючись правилам дорожнього руху.

Раніше Google тестувала самохідні машини на закритих ділянках і магістралях, однак кілька місяців тому проект увійшов у нову стадію. Тепер інтернет-пошуковик проводить випробування «розумних» авто на вулицях міст. А в травні компанія представила перший повністю розроблений нею автомобіль без водія. Хетчбек класу суперміні розрахований на двох пасажирів і не потребує керма ані педалей.

Цього літа Google планує побудувати близько сотні таких моделей для масштабного тестування. На думку ФБР, конгрес США може дозволити використання автономних машин вже протягом 5-7 років.