Технології

ФБР назвав ініціативу Google “смертельною зброєю”

Самокеровані автомобілі, які здатні рухатися без участі водія, можуть справити позитивний вплив на безпеку дорожнього руху та призвести до зниження кількості ДТП. З іншого боку, попереджає Федеральне бюро розслідувань (ФБР), самохідні транспортні засоби приховують у собі загрозу і можуть бути використані в якості “смертельної зброї”.

foto_cikavosti_24.07.2014-020

Спецслужби США вважають, що “розумні” машини дозволять виконувати ті завдання, які не вимагають використання обох рук і стеження за дорогою, що на сьогоднішній день було б неможливим. Приміром, під час погоні злочинці отримають повну свободу дій і зможуть вести стрілянину з автомобіля-робота, який рухається самостійно.

За іншим сценарієм, зловмисники зможуть переналаштувати функції безпеки машин так, щоб безперешкодно проїжджати світлофори і порушувати обмеження швидкості. Крім того, ФБР побоюються, що терористи зможуть запрограмувати начинений вибухівкою автомобіль і перетворити його в рухому бомбу.

Читайте також: Компанія Tesla Motors приєднується до перегонів по створенню самокерованих автомобілів-роботів

Проектом зі створення самокерованих автомобілів майбутнього протягом п’яти останніх років займається Google. У таких машинах застосовується технологія штучного інтелекту, дані від онлайн-карт Google Street View, GPS-навігатори, відеокамери і ряд датчиків, які в режимі реального часу будують 3D-карти навколишньої місцевості та об’єктів поблизу, включаючи будівлі, дороги, пішоходів та інших транспортних засобів. “Розумні” авто програмуються так, щоб безпечно дістатися до пункту призначення, уникаючи перешкод і підкоряючись правилам дорожнього руху.

Раніше Google тестувала самохідні машини на закритих ділянках і магістралях, однак кілька місяців тому проект увійшов у нову стадію. Тепер інтернет-пошуковик проводить випробування “розумних” авто на вулицях міст. А в травні компанія представила перший повністю розроблений нею автомобіль без водія. Хетчбек класу суперміні розрахований на двох пасажирів і не потребує керма ані педалей.

Цього літа Google планує побудувати близько сотні таких моделей для масштабного тестування. На думку ФБР, конгрес США може дозволити використання автономних машин вже протягом 5-7 років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments