Людина

Чому прийом їжі викликає у нас сонливість?

Багато людей часто відчувають сонливість після їди. Це абсолютно нормально, і тому може бути безліч причин. Їжа, яку ви їсте, розміри порцій, ваш спосіб життя або стан вашого тіла можуть сприяти вашій втомі;

Розбираємося в причинах дивної сонливості, яку ви відчуваєте після їжі.

Далеко: Уся інформація, подана в статті, має ознайомчий характер. Ви завжди повинні спочатку проконсультуватися з лікарем.

1. Ваша їжа насичена вуглеводами і білками

Багаті на білок продукти, такі як індичка, лосось, сир, соєві продукти і шпинат, містять амінокислоту триптофан. Це змушує ваше тіло виробляти серотонін, гормон щастя, який також допомагає регулювати ваш сон. Продукти з високим вмістом вуглеводів, такі як макарони, рис, білий хліб і солодкі закуски, також сприяють виробленню серотоніну. Якщо ви об’єднаєте їх разом, ви можете відчути сонливість після їжі.

2. Ваші порції можуть бути занадто великими

Великі порції їжі також можуть викликати сонливість. Це особливо поширене, якщо ви багато їсте на обід опівдні. Це природна реакція вашого тіла, оскільки рівень цукру підвищується, а енергія падає.

3. Можливо, у вас поганий сон

Нестача сну також може призвести до втоми після їжі. Ба більше, коли ви відчуваєте втому, ваш голод посилюється. Через це ви можете хотіти нездорової їжі та переїдати. Рекомендується поліпшити режим сну, розробивши послідовний графік сну, знизивши рівень стресу і включивши у свій день деяку фізичну активність.

4. Можливо, ви погано переносите деякі продукти

Харчова непереносимість і алергія можуть перешкодити вашому організму засвоювати антиоксиданти та інші корисні елементи, спричиняючи дефіцит поживних речовин у вашому організмі. Це також може сприяти втомі після їжі. Зверніть пильну увагу на своє тіло і подивіться, чи немає інших симптомів, таких як розлад шлунка, спазми, подразнення шкіри або головний біль. Ось деякі поширені харчові непереносимості:

  • Молочні продукти: молоко, сир, йогурт
  • Глютен: хліб, макаронні вироби, крупи, випічка
  • Кофеїн: кава, газована вода, чай, енергетичні напої
  • Фруктоза: фрукти та овочі
  • Яйця
  • Горіхи та насіння
  • Боби


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button