Людина

Після удару блискавкою жінка стала бачити ауру людей

Ірландські психологи з’ясували, що синестезія — побічні відчуття при сприйнятті певних образів або звуків — зберігається протягом тривалого часу і міцно пов’язана з діяльністю мозку. До такого висновку вони прийшли під час спостереження за станом однієї з пацієнток.

e24fbb0b57e4258ae7d2800c9134eb13
Психологи дослідили рідкісний випадок синестезії у молодої жінки. Вона може бачити напівпрозорі кольорові плями під час звучання нот і акордів і, за її словами, сприймає «внутрішнім зором» ореоли або аури навколо облич людей. Їх колір залежить від особистості людини, а також може змінюватися в залежності від емоцій. Вченим відомо лише вісім випадків даної форми синестезії.

Психологам вдалося простежити за змінами здатності жінки, коли вона приймала ліки від мігрені, а також вірусного менінгіту. В одному випадку препарати призвели до тимчасового зникнення синестезії, а в іншому — до зміни колірного сприйняття нот.

Останнє, за словами пацієнтки, полягало у виникненні «неправильних» кольорів. У 2014 році жінка постраждала від удару блискавки, що призвело до повного спотворення колірних відчуттів і білих спалахів.

Читайте також: 

Крім того, після черепно-мозкової травми пацієнтка відчувала панічні атаки, яким передували відчуття дивних і «неіснуючих» кольорів. Під час лікування вона приймала препарат, призначений для лікування неврозів. В результаті синестезія виявилася приглушеною, проте через деякий час колишні відчуття знову з’явилися.

На думку фахівців, дослідження подібних випадків допоможуть розкрити нейрологічні механізми, що лежать в основі феномену синестезії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button