Земля

Чому Сахара була зеленою в минулому

Сахара – найбільша спекотна пустеля на Землі. Важко уявити, що понад 5000 років тому ці місця були зеленими! Проте, вчені дотепер знаходять докази цього в наскельних малюнках древніх людей, на яких зображені крокодили і навіть люди, що купаються.

Вважається, що Африканський вологий період або «період Зеленої Сахари» був обумовлений великою кількістю опадів, які відбувалися через посилення сезонних мусонів. Вчені припускають, що зміщення нахилу осі Землі (яке періодично може відбуватися з різною амплітудою) в результаті призвело до змін в русі мусонів і підвищенню рівня сонячної радіації в північних частинах африканського континенту.

Однак ця теорія кілька разів піддавалася критиці, оскільки кліматичні моделі не змогли показати достатнє зростання рослинності в Сахарі тільки за допомогою дощу. Тому вчені переконані, що, ймовірно, зелений період був пов’язаний не тільки з опадами.

У пошуках відповіді вчені вирішили вивчити пилок і листовий віск з опадів озера Тісл в Марокко. Це могло допомогти їм встановити точний рівень рослинності в регіоні в минулому.

Так французькі вчені прийшли до висновків, що в період зелені в Сахарі влітку мусони посилювалися і переміщалися на північ, а взимку відбувалося їх зміщення на південь. Між цими двома районами існувало «перекриття двох дощових систем», які забезпечували випадіння опадів як влітку, так і взимку, хоча і досить бідно.

«Наші результати гранично ясні. Пилок явно показує, що рослинність була середземноморською, а не субтропічною або навіть тропічною. Середземноморські рослини можуть переносити посушливі умови влітку, якщо взимку вони отримують достатню кількість опадів. Це переконливо свідчить про те, що реконструкцію мусонів, зроблену в попередніх дослідженнях, необхідно переглянути », – сказали автори роботи.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button