Технології

Хіміки навчилися створювати низьковуглецеве паливо

Дослідники змогли об’єднати два каталітичні процеси в одному реакторі для більш ефективного перероблення вуглецю з CO2 для виробництва недорогого вуглеводневого палива.

Очікується, що викиди парникових газів збільшаться приблизно на 17% до 2040 року в результаті збільшення енергетичних і транспортних потреб в країнах, що розвиваються. У зв’язку з цим нам необхідні технології виробництва нових низьковуглецевих видів палива, які при спалюванні виділяли б відчутно менше вуглекислого газу.

Автори нового дослідження запропонували використовувати процес гідрування для отримання чистішого відновлюваного рідкого вуглеводневого палива, яке знайде застосування для живлення різних видів транспорту. Для цього вчені планують побудувати один реактор, здатний виконувати два хімічні процеси в одну стадію. В ході першого процесу водень буде реагувати з CO2 з утворенням монооксиду вуглецю (CO), а в результаті другого CO і водень, суміш, відома як синтез-газ, буде перетворюватися в рідке вуглеводневе паливо в ході каталітичного процесу Фішера-Тропша.

Крім того, процес, який розробляє команда вчених, зможе використовувати CO2, отриманий з електростанцій, що працюють на викопному паливі. Це дозволить не допустити викидів парникового газу в атмосферу з підприємств, які виробляють найбільше цієї речовини. За словами авторів, об’єднання двох хімічних процесів в один спрощує перероблення вуглекислого газу в корисні продукти й робить його більш ефективним і дешевшим.

Тепер вчені планують підібрати оптимальні каталізатори для кожного етапу, а потім провести тестування технології на реальних виробничих потужностях.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button