Людина

Чому жінки скаржаться на болі частіше, ніж чоловіки?

Учені вже давно помітили, що жінки скаржаться на не пов’язані з травмами біль набагато частіше, ніж чоловіки. Наприклад, багато пацієнток лікарень часто просять допомоги при мігрені і м’язово-скелетному болю, причому деякі знеболювальні засоби тільки погіршують їхній стан. Досі дослідники не могли точно сказати, з чим саме пов’язана велика схильність жінок до болю, але нещодавно ця загадка була розкрита. Американські вчені з’ясували, що відчуття болю у жінок провокуються гормонами, які відіграють велику роль у виробництві грудного молока. Це відкриття допоможе вченим створити нові типи ліків проти больових синдромів у жінок.

Почему женщины жалуются на боли чаще, чем мужчины?

Про те, як вчені розгадали таємницю частих болів у жінок, було розтлумачено в науковому журналі Science Translational Medicine. В ході наукової роботи дослідники використовуючи самців і самок мишей займалися пошуком відмінностей в клітинах і нервах, які призначені для передачі сигналів про болі в мозок. Виявилося, що активність нейронів, які проводять больові імпульси посилюється через нейрогормон, відомого як пролактин. За словами вчених, саме завдяки йому у жінок утворюється грудне молоко.

Чому жінки страждають від болю?

У ході спостережень дослідники помітили, що при певних умовах концентрація пролактину значно посилюється. Наприклад, це відбувається в останні місяці вагітності і після пологів, оскільки дитині необхідне грудне молоко. Також концентрація гормону зростає при стресі, а іноді провокувати зайве вироблення можуть вживання алкоголю, втома і всілякі порушення сну. Примітно, що кількість пролактину також може збільшитися з-за приймання знеболювальних з вмістом опіоїдів. Отже, такі ліки можуть тільки погіршити стан пацієнток.

Знеболювальні засоби для жінок

За словами авторів дослідження, нове відкриття дозволить їм створити більш ефективні знеболювальні засоби, призначені спеціально для жінок. Вченим вже відомі речовини, які здатні значно обмежити вивільнення пролактину і при цьому не викликають звикання. Можливо, саме вони в сукупності з іншими речовинами подібного роду і увійдуть до складу нових лікарських засобів.

Почему женщины жалуются на боли чаще, чем мужчины?

Жінки більше схильні до болю через гормон пролактину

Однак, перед створенням таких ліків, вченим варто провести більше досліджень. Адже є ймовірність того, що обмежене вивільнення пролактину може призвести до виникнення інших проблем зі здоров’ям. Як мінімум, такі ліки необхідно перевірити в лабораторних умовах, так що виходу нових знеболювальних засобів найближчим часом чекати не варто.

Як позбавитися від болю?

Деяким жінкам з частими больовими синдромами ліки можуть і не знадобитися. Виходячи з результатів дослідження випливає, що убезпечити себе від зайвого болю можна, відмовившись від алкоголю і привівши в норму нічний сон. До того ж, жінкам і не тільки, варто уникати стресових ситуацій. А для позбавлення від стресу, до речі, можна частіше гуляючи на свіжому повітрі.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button