Людина

У головному мозку вчені з Оксфордського університету виявили совість?

Вчені Оксфордського університету зробили приголомшливе відкриття: вони виявили область в мозку, яка змушує вас замислитися про те, чи не зробили ви помилку і чи можна було вчинити інакше, пише Джон Уолш в Independent.

Ось що потрібно знати про цю область: по-перше, вона називається “бічний лобовий полюс”. По-друге, вона є тільки у людей. По-третє, вона розміром з качанчик брюссельської капусти. “Ця область відстежує, наскільки хороший вибір, протилежний тому, який ми зробили”, – зазначає автор дослідження професор Метью Рашворт.

У головному мозку вчені з Оксфордського університету виявили совість?

Наприклад, вона пробуджується, якщо ви тільки що проїхали свій поворот на шосе і усвідомили, що наступний буде тільки через 40 миль, а у вас закінчується бензин, пояснює автор. Цей внутрішній голос оцінює правильність рішення, в тому числі, якщо мова йде про моральний вибір між добром і злом. “Оксфордські вчені, не усвідомлюючи, що вони зробили, виявили совість”, – вважає автор статті.

До вищесказаного автор додає, що у кожної людини по два таких органи, за кожною бровою. Навіщо ж людині дві совісті? Може бути, вони як ангел і диявол, які традиційно перебувають по різні сторони від нас, і один з них велить нам, припустимо, вкрасти гроші, а другий твердить, що красти недобре?


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button