Аналітика

Китайське цунамі і його вплив на економіку світу

Ослаблення китайської валюти налякало інвесторів по всьому світу. Наскільки реальна виходить від нього загроза?

be3ff79386c93de34560d6a2c20699dc

Компанія Oxford Economics досліджувала сценарії, що передбачають зниження юаня на 10% до III кварталу 2016 і наслідки для конкуруючих валют. Саме по собі сильне падіння юаня по відношенню до долара, без різкого уповільнення економіки КНР або наростання глобального фінансового стресу, зробить лише незначний вплив на світове зростання та інфляцію. Але якщо обмінні курси інших валют відреагують на слабкість юаня, як це сталося нещодавно, наслідки девальвації стануть більш значними.

Найсильніше постраждає економічне зростання в єврозоні та Японії – ефективні обмінні курси валют будуть підніматися, збільшуючи дефляційний тиск. Це може змусити Європейський центральний банк і Банк Японії розширити програми кількісного пом’якшення.

Читайте також: 

Зростання світової економіки сповільниться до 2,4% за нинішньою оцінки Oxford в 2,6%. Федеральний резерв США цього року підвищить процентні ставки всього один раз. Виграють Південна Корея, Тайвань і Мексика. Привабливість їх експорту виросте через ослаблення валют у відповідь на девальвацію юаня. Але от біда: у самому Китаї експорт підніметься незначно, оскільки курси конкуруючих валют відразу відреагують на події.

Економіст Oxford Economics Алессандро Теісс каже: «Цей висновок надає достовірність заявам китайської влади, що вони не зацікавлені в конкурентній девальвації». Минулого тижня юань впав до мінімуму за п’ять років. За останній рік китайська валюта втратила більше 5%.

Аналіз Oxford Economics не враховує додаткове фінансове напруження, що супроводжує слабкість юаня і здатне ще сильніше уповільнити зростання. В якості основного варіанту розглядається зниження юаня на 3,5% до III кварталу. Йому буде супроводжувати підвищена волатильність на світових ринках, багато в чому обумовлена ??змішаними сигналами і невизначеністю, що виходять із Китаю.

Незалежно від результатів, Народний банк Китаю зобов’язаний підвищити прозорість своїх намірів щодо юаня, вважає колишній голова Федрезерву Бен Бернанке. Він каже: «Заклопотаність викликає те, що останнім часом Народний банк Китаю не так прозорий, як зазвичай».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button