Аналітика

Провідні банки світу планують запуск нової криптовалюти в 2018 році

Шість найбільших банків світу — Barclays, Credit Suisse, Canadian Imperial Bank of Commerce, HSBC, MUFG і State Street — приєдналися до проекту швейцарського банку UBS по створенню нової цифрової валюти на базі блокчейна для клірингу та розрахункових операцій з цінними паперами, яку вони сподіваються запустити в наступному році, пише Financial Times.

Банки давно придивляються до технології блокчейн, так як вона дозволяє прискорити фінансові операції. Тепер вони, нарешті, вивчили всі ризики і дозріли для масштабного експерименту. UBS та ІТ-компанія Clearmatics Technologies розробили так званий USC — «utility settlement coin» — ще в 2015 році, але тільки зараз до проекту стали приєднуватися провідні банки світу.

USC можна перевести як «допоміжна монета для розрахункових операцій». По суті, пропонується навпроти кожного «живого» долара тримати цифровий аналог, за допомогою якого можна здійснювати різні платіжні операції — купувати товари, повертати борги, купувати акції і так далі. Іншими словами, якщо операції з звичайною валютою займають часом тривалий час, то з USC-монетами їх можна здійснювати миттєво, а потім обмінювати криптовалюту в ЦБ на реальні гроші, не чекаючи фінансового врегулювання угоди.

Хайдер Джеффрі, керівник відділу стратегічних інвестицій та інновацій в UBS, розповів, що його банк вже веде переговори з центральними банками та регулюючими органами, і очікує схвалення в 2018 році.

Вигода від використання USC величезна — вона не тільки прискорює операції, що може принести додаткові мільярди прибутку компаніям і інвесторам, але й звільняє капітал, який раніше необхідно було тримати для здійснення клірингових операцій.

«Розподілена розрахункова книжка — одна з найбільш інноваційних технологій, — говорить Брейн з головного технологічного офісу інвестиційного банку Barclays. — Величезні переваги: від зниження ризиків до підвищення ефективності капіталу на фінансових ринках».

За словами Джеффрі, на першому етапі нова криптовалюта буде використовуватися для операцій в різних валютах. Наприклад, якщо один банк винен був $100 млн доларів іншому банку з боргами в $50 млн., то вони могли перевести гроші майже миттєво, використовуючи USC.

Однак, щоб використовувати цифрові монети для купівлі акцій, самі цінні папери повинні бути переведені на блокчейн, в іншому випадку вигода від швидкості і зниження вимог до капіталу буде загублена.

Моргана Маккенна з Citi (американський банк експериментує з блокчейном в рамках проекту CitiConnect) розповіла в інтерв’ю CoinDesk, що цифрові аналоги традиційних валют, що підтримуються урядами, допомогли б швидше впровадити криптовалюти в повсякденне життя людей. «Якщо б у вас був цифровий долар, якщо б у вас був цифровий фунт, який був би пов’язаний з реальним доларом на вашому банківському рахунку, то ви були б готові використовувати цю цифрову валюту набагато частіше у щоденних транзакцій», — говорить вона.

Втім, повсюдне впровадження урядами цифрових валют призведе до перевантаженості таких проектів, як USC, але, на думку Джеффрі, це навряд чи відбудеться раніше, ніж через 10-20 років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button