Всесвіт

Чорні діри не так руйнівні: вони можуть породити життя

Надмасивні чорні діри є найбільш небезпечними космічними утвореннями з-за їх руйнівності, але нове дослідження може спростувати те, що про них думають.

Ядра всіх галактик у Всесвіті відомі як надмасивні чорні діри і також відомі своєю здатністю знищувати будь-які близькі до них зоряні об’єкти, включаючи планети й гігантські зірки.

Ядро Чумацького Шляху, відоме як Стрілець А *, складається з чотирьох мільйонів сонячних мас і випромінює так багато ультрафіолетової енергії, що може знищити будь-яку планету з атмосферою, схожої до земної.

Протягом десятиліть вважалося, що випромінювання від чорних дір було причиною того, що життя не існувала на інших планетах, тому що, якби воно існувало, чорна діра знищила його.

Дослідження, проведене Гарвардським університетом під керівництвом Манасві Лінгама, передбачає, що надмасивні чорні діри можуть бути причиною виникнення життя в космосі, всупереч тому, що вважалося раніше.

Команда Лінгама хотіла знайти позитивний фактор у випромінюванні від чорних дір і виявила, що всередині всієї цієї енергії ядра галактик здатні створювати органічні молекули.

Дослідники вивчили чорні діри за допомогою комп’ютерної імітаційної моделі, яка аналізувала пилові і газові диски, які обертаються навколо ядра. Результат показав, що існують зони з ідеальною радіацією для органічного виживання, які вони назвали зонами галактичної населеності.

Галактичні населені зони мають досить ультрафіолетового випромінювання, щоб підтримувати життя, не руйнуючи його, і можуть зберігати атмосферу, що дорівнює або більш щільну, ніж у Землі.

Будучи розташованими в жилих зонах, небесні тіла не тільки виживають, але і здатні створювати білкові, ліпідні та ДНК-зв’язку, які відомі як будівельні блоки життя.

Дослідники також визначили, що фотосинтез може мати місце в цих зонах, тому що ядра галактик випромінюють достатньо світла, щоб живити рослини, не піддаючись впливу.

Згідно з оцінкою, процес фотосинтезу може здійснюватися в радіусі 1100 світлових років від ядра. У Чумацькому Шляху це буде складний процес, тому що він має радіус 50 тисяч світлових років; однак у маленьких галактиках більш ніж половина планет можуть підтримувати життя.

Згідно Лінгаму, оцінки того, що небезпечно бути поруч з чорною дірою, були перебільшені в минулому, тому що деякі бактерії і примітивні тіла стикалися з ультрафіолетовим випромінюванням в якийсь момент формування Всесвіту і пристосувалися до виживання.

Нове дослідження визначає безпечну відстань менш ніж в 100 світлових років від чорних дір у порівнянні з 3200, які вважаються безпечними на сьогодні і можуть вплинути на пошук космічного життя.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button