Всесвіт

Астрономи виявили найбільш далекі від Землі сліди кисню

Міжнародна група астрономів під керівництвом японського вченого Такуя Хасімото за допомогою радіотелескопу виявила в найбільш далекій галактиці MACS1149-JD1 сліди кисню.

Команда вчених за допомогою радіотелескопу ALMA та оптичного телескопа Very Large Telescope (VLT) визначила, що MACS1149-JD1 розташована в 13,28 мільярда світлових років від Землі і таким чином є найбільш віддаленою галактикою. Згідно з дослідженням, зірки в цій галактиці сформувалися через 250 мільйонів років після Великого Вибуху. Як зазначає Sky News, раніше були відомі лише зірки, які сформувалися пізніше.

“Я був дуже схвильований, коли в даних, отриманих за допомогою ALMA, ми виявили присутність кисню на далекій відстані. Це відкриття розсовує межі дослідженої Всесвіту”, — заявив провідний автор дослідження, науковий співробітник Університету Осаки і національної астрономічної обсерваторії Японії Такуя Хасімото.

Вчені за допомогою телескопа ALMA раніше вже знаходили сліди кисню на рекордних відстанях від Землі. Так, у 2016 році Акіо Іное з Університету Осаки за допомогою телескопа виявив сліди кисню на відстані 13,1 мільярда світлових років. Кількома місяцями пізніше Ніколасу Лапорту з Університетського коледжу Лондона вдалося зафіксувати цю речовину на відстані 13,2 мільярда світлових років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button