Земля

До 2050 року площа кавових плантацій скоротиться на три чверті

Комахи і зміна клімату залишать людство до 2050 року без кави. До такого висновку дійшли фахівці американського Вермонтського університету, коли вивчили згубний вплив зміни клімату на регіони, де вирощують каву. Крім того, зросла популяція жуків виду Hypothenemus hampei, які не проти поласувати кавовими зернами.

Згідно з попереднім кліматичним прогнозом, в тропіках Африки, Азії та Південної Америки до 2050 року значно збільшиться температурний режим. Завдяки цьому кавові плантації, що знаходяться у вологих гірських районах, з часом прийдуть в непридатність і перестануть приносити врожай.

Крім цього, вчені виявили ще одну загрозу для кави. Цією загрозою опинилися жуки Hypothenemus hampei. Не всі комахи мають організм, пристосований до перетравлювання кофеїну, однак жуки виду Hypothenemus hampei з великим задоволенням поїдають кавові зерна. Популяція жуків з кожним роком збільшується і все більше плантацій піддаються нападу шкідливих комах.

Якщо все продовжиться в тому ж дусі і людство не зможе захистити кавові плантації, то від сьогоднішньої кількості полів до 2050 року залишиться менше чверті.

Кнопка «Наверх»
Закрыть