Здоров'я

Чи правда, що перепелині яйця корисніші від курячих

Багато людей впевнені, що перепелині яйця корисніше курячих. На смак вони дивно схожі, проте відмінності все-таки є. Дізнаємося які!

Unsplash

У перепелиних яйцях міститься дивовижна кількість поживних речовин. Однак дієтологи вважають, що до них потрібно підходити з обережністю, особливо якщо ви вагітні або у вас алергія.

Одне перепелине яйце забезпечує майже всю щоденну потребу людини у вітаміні В12, селені, рибофлавіні й холіні. Селен і рибофлавін є важливими поживними речовинами, які допомагають вашому організму розщеплювати їжу, яку ви їсте, і перетворювати її в енергію. Селен також допомагає забезпечити здорову функцію щитоподібної залози. Тим часом вітамін В12 і залізо сприяють здоровому функціонуванню нервової системи й допомагають підтримувати оптимальний рівень енергії завдяки його ролі в утворенні еритроцитів. Холін допомагає організму виробляти ацетилхолін, нейромедіатор, який посилає повідомлення від вашої нервової системи до м’язів.

Також перепелині яйця багаті поживними речовинами й антиоксидантами, які можуть допомогти повернути назад пошкоджені клітини. А одне дослідження 77 осіб з алергічним ринітом показало, що такі симптоми, як чхання, закладеність і нежить, покращилися протягом всього години після прийому антиоксиданту з перепелиного яйця і добавки цинку! Крім того, дослідження на мишах показало, що жовток перепелиного яйця полегшує симптоми еозинофільного езофагіту, важкого запального стану, викликаного харчовою алергією.

Але невже, в такому маленькому яйці більше корисних речовин, ніж у великому курячому? Тут все не так однозначно. Якщо порівнювати вміст важливих поживних речовин в цих двох яйцях (на 100 грамів), то можна замінити різницю лише в парі показників.  Наприклад, перепелині яйця містять більше білка, вдвічі більше рибофлавіну, вітаміну В12, ніж курячі яйця. З іншого боку, курячі яйця містять більше холіну.

Сказати, що перепелині яйця – “більш здоровий” вибір, дуже складно. Вони не сильно перевершують курячі яйця за поживністю. Однак експерти вважають, що у людини може виникнути алергія на перепелині яйця, навіть якщо її немає на курячі.

За матеріалами Healthline

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button