Здоров'я

Забруднення повітря може викликати рак рота

Високий рівень забруднювачів повітря, особливо тонкодисперсних часток (ТЧ 2.5) і, в меншій мірі, озону, може бути пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку раку рота.

Кількість смертей від раку рота зростає в багатьох куточках світу. Відомі фактори ризику включають у себе куріння, пристрасть до алкоголю, віруси папілом, а в деяких частинах Південно-Східної Азії цей список доповнюють суміші деяких інгредієнтів і бетель.

Відомо, що вплив важких металів і викидів на нафтохімічних заводах пов’язано з розвитком захворювання, в той час як забруднення повітря, особливо ТЧ2,5, як відомо, шкідливо для рівня здоров’я органів дихання та серцево-судинної системи.

Щоб з’ясувати, чи можуть забруднювачі повітря грати певну роль в розвитку раку ротової порожнини, дослідники проаналізували національні бази даних з питань раку, здоров’я, страхування і якості повітря.

Вони використовували середній рівень забруднювачів повітря (діоксид сірки, оксид вуглецю, озон, монооксид азоту, діоксид азоту і різні розміри тонкодисперсних часток), зафіксований в 2009 році на 66 станціях моніторингу якості повітря на Тайвані.

В 2012-13 роках вони перевірили записи про стан здоров’я 482 659 чоловіків у віці від 40 років і старше, які відвідували профілактичні медичні послуги і надали інформацію про куріння та інші звички.

В 2012-13 роках 1617 випадків раку передміхурової залози були діагностовані у чоловіків. Не дивно, що куріння і часті переїдання були значно пов’язані з підвищеним ризиком діагнозу.

Це оглядове дослідження не може встановити певну причину захворювання. Є деякі застереження, які слід враховувати, кажуть дослідники. До них відносяться відсутність даних про те, скільки PM2.5 входить в рот і про довгостроковий вплив цього забруднювача.

Деякі з компонентів PM2.5 містять важкі метали, а також такі сполуки, як поліциклічні ароматичні вуглеводні – відомі агенти, що викликають рак.

«Це дослідження з великим розміром вибірки є першим, пов’язаних з раком порожнини рота з ТЧ2,5 … Ці дані доповнюють інформацію про несприятливі наслідки ТЧ2,5 для здоров’я людини», – підсумовують дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button