Різне

Чи відбудеться політ людини на Марс

Кілька років тому власник компанії «Тесла» та «СпейсІкс» — Ілон Маск — заявив про те, що до 2018 року зможе відправити першу безпілотну ракету на Червону планету. На превеликий жаль більшості та для самого Ілона Маска, реалізувати задумане не вдалося й місія не відбулася. Але мільярдер не втрачав надій і постійно вів роботу над тим, щоби реалізувати задумані плани — організувати колонію на Марсі. Нещодавно стало відомо, що політ на Марс можна організувати, навіть більше — він планується найближчим часом. Усе має відбутися вже у 2022 році, це будуть складніші польоти, ніж раніше. Також у планах збільшення інноваційних рішень і технологій усередині компанії, яка займається організацією орбітальних польотів.

Плани Росії та США

Польоти в космос в основному організують дві передові космічні держави — США й Росія. Американці ще в 1969 році ступили на поверхню Місяця, після чого їхня цікавість до марсіанських досліджень збільшувалася щороку. Але на офіційному рівні програма щодо польоту на Червону планету була прийнята лише кілька років тому. За заявами представників NASA, відправити пілотовану ракету вдасться не раніше 2037 року. До цього часу буде здійснюватися запуск тільки безпілотних ракет. Маск уже готовий відправити команду добровольців на зустріч до Марсу. Для цього вже була розроблена важка ракета Falcon Heavy. Але планується й запуск Big Falcon Rocket, який буде вдвічі більшим за Falcon Heavy.

У будь-якому випадку політ на Марс — не справа одного або декількох найближчих років. Це майбутня перспектива, тому в очікуванні відправлення на Червону планету можна провести час у хорошому казино онлайн на гривні. Тут ви отримаєте море вражень, а також зможете без проблем вивести свої законні виграші.

Незважаючи на нестабільну економічну ситуацію, Росія й далі нарощує темпи освоєння космосу. Представники північного сусіда не раз заявляли про плани розвивати програму колонізації Марса. Про це вперше йшлося ще в 1996 році. Тоді заявили: якщо росіяни першими побували в космосі, то першими вони будуть і на Марсі. Відтоді йде активна робота над побудовою космічних кораблів та розробленню стратегії орбітальних польотів. У 2007 році запустили проект «Марс-500». Дослідження тривали 4 роки, результатом став звіт про оцінювання психологічних і фізичних чинників, що впливають на космонавтів. За підсумками було прийнято рішення вести розроблення нового надважкого носія. Очікується, що він буде готовий до 2027 року.

Наскільки реальним є політ на Марс

Єдина перешкода на шляху здійснення польоту на Марс — радіація, якої в космосі велика кількість. Виникає логічне й закономірне питання: чи зможуть члени екіпажу долетіти до кінцевого пункту призначення живими? Поки що на це питання ніхто не може дати однозначної відповіді, що цілком зрозуміло, і це гальмує здійснення місії. Навіть один політ на Марс може коштувати космонавтам десятка років життя. Ядра вуглецю, заліза здатні завдати непоправної шкоди організму людини, зокрема центральній нервовій системі. Прилетівши назад на Землю, космонавти почнуть страждати від провалів у пам’яті, проблем із координацією. За умови, звичайно ж, що взагалі повернуться з космосу живими. Гарантувати безпеку здоров’ю та життю екіпажу — першочергове завдання, із яким поки що не можуть впоратися, розробляючи космічні програми з далеких польотів. Коли будуть вирішені принципово важливі питання, напевно, можна буде говорити про те, що людство готове до відправлення в дальній космос.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button