Різне

Як виїхати в Канаду на ПМП

Імміграційна політика країни кленового листа є однією з найбільш лояльних до асиміляції іноземців на території держави. І це не дивно: населення Канади складають в основному переселенці, потік яких почався ще в 19 столітті, і не припиняється по сьогоднішній день. Якщо є бажання переїхати з України, слід врахувати всі можливості, свої сильні і слабкі сторони, щоб зрозуміти, як виїхати в Канаду на ПМП.

21-04-15-foto-600x473-1

Імміграційна політика

Щоб поміняти місце проживання, простого бажання не достатньо. Країна проводить досить серйозний відбір кандидатів на громадянство, виходячи в основному з доцільності і користі майбутнього громадянина для його нової батьківщини.

Відкрита політика імміграції здійснюється через кілька програм, за якими можна переїхати на ПМП до Канади. Програми мають як категорію федеральних, так і статус програм окремих провінцій.

В узагальненому вигляді вся імміграційна політика Канади зводиться до трьох основних категорій, де критеріями оцінки є:

 • професійна цінність;
 • розвиток бізнесу;
 • возз’єднання сім’ї.

Програми служби імміграції Канади не є чимось статичним – вони постійно змінюються. Адже результати використання діючих програм імміграції аналізуються, а результати враховуються в планах на майбутній рік. Виявлені неефективні проекти просто закривають. У свою чергу, відкриваються нові, зі своїми цілями та вимогами.

Уряд щорічно регулює квоти, виходячи з потреб держави. Тим не менше, існують два критерії, переступити які навряд чи вдасться: знання однієї з двох державних мов, англійської або французької, на вельми високому рівні і фізичне здоров’я претендента. Медкомісія є останнім етапом в низці відбіркових перевірок, а результати обстеження охочого виїхати відправляють безпосередньо в Канадський Імміграційний Центр Медицини.

Квоти за програмами на 2015 рік

Бажаючим виїхати буде цікава інформація, що в 2015 році квоту іммігрантів вирішено збільшити з 250 тисяч до 285 тисяч чоловік. Це небувале рішення канадського уряду – адже довгі роки розмір квоти не змінювався.

Так як виїхати жити в Канаду простіше за найбільшою з квот, слід враховувати процентне співвідношення за напрямками. На 2015 рік воно виглядає наступним чином:

 • на першому місці економічна імміграція – 64,9% від загальної кількості;
 • друге місце займає сімейна імміграція – 24,4%;
 • категорія «біженці» отримала 10,7%.

Програми залучення інвесторів – бізнес-програми – були зведені нанівець і після закриття влітку 2014 низки проектів не знайшли відображення в планах на 2015 рік.

Найперспективніша програма – економічна

Економічний потік імміграції не є цілим і невизначеним – він складається з цілого ряду федеральних програм, що мають свої цілі та вимоги до претендентів.

Federal Skilled Worker (FSWP)

Це програма залучення кваліфікованих фахівців за межами Канади. За цим проектом висуваються такі вимоги до претендентів:

 • офіційне, підтверджене владою, запрошення на роботу або кваліфікація за прохідний спеціальності;
 • вільне володіння однією з державних мов;
 • освіту престижного навчального закладу;
 • робота за фахом не менше 1 року.

Canadian Experience Class (CEC)

Програма імміграції фахівців високої кваліфікації, які вже працювали в країні. Вимоги до претендентів:

вільне володіння французькою або англійською мовою;

стаж роботи в якості залученого іноземного фахівця на території Канади не менше року.

Provincial Nominee Program (PNP)

Проект по залученню робочих спеціальностей з перевагою вже працювали в Канаді. Є провінційною програмою і покликана вирішувати питання потреб конкретної провінції в конкретних кадрах.

Вимога для шукачів – наявність будь-яких зв’язків або коріння в даній конкретній провінції:

 • там живуть родичі або друзі;
 • претендент навчався в навчальному закладі провінції;
 • претендент має запрошення на роботу від роботодавця в провінції.

Основний критерій – наявність мотивації осісти саме в даній провінції.

Квебек – окрема провінція

До того, як переїхати жити в Канаду, слід визначитися з місцем проживання. Якщо вибір припав на Квебек, то слід враховувати, що імміграція в цю провінцію проводиться за окремими програмами, куди і треба подавати запит. Необхідно враховувати, що для набору прохідного балу необхідно знання саме французької мови. До речі, вам стане при нагоді сайт http://salutmontreal.com/, де ви зможете знайти багато цінної інформації про нерухомість, послуги чи про авто.

Сімейна імміграція

Для співвітчизників, що бажають виїхати в Канаду, наявність родичів, які вже живуть в країні, значно збільшує шанси на успішний результат. Існує навіть спеціальна програма імміграції – спонсорування родичів. Це коли громадяни Канади офіційно гарантують матеріальну підтримку своїм рідним, що дає родичам підстава подати заявку на переїзд до Канади.

В’їзд по робочій візі

У зв’язку з насиченістю трудового ринку отримати запрошення на роботу в Канаду в останні роки практично нереально. Тим більше, що законодавство країни, захищаючи інтереси своїх громадян, для роботодавців, бажаючих залучити іноземного фахівця, створює значні правові та матеріальні складності.

Навчальна міграція

Реальний спосіб осісти в Канаді – приїхати в країну на навчання і через час подати заяву на ПМЖ за найбільш підходящим програмам. Такий спосіб залишитися в Канаді нараховує хороший відсоток позитивних рішень, але негативна його сторона – це досить дорогий шлях. Він має на увазі оплату як проживання, так і навчання в країні.

Отримання місця проживання за програмою «біженці»

Програма працює тільки на території Канади. Щоб звернутися за допомогою як біженець, потрібно вже знаходитися на території країни.

Навіть у цьому випадку отримати ПМП як біженець шансів вкрай мало. Адже потрібно буде доводити факти утиску і гоніння у себе на батьківщині, неможливість отримати підтримку від своєї держави і наявність безпосередньої загрози життю або здоров’ю.

Так як відношення до подібних заяв заздалегідь недовірливе, то справи вивчаються з високим ступенем упередженості. Причому негативне рішення по справі передбачувано забезпечить претенденту видворення з Канади і однозначну відмову на спробу в’їхати в країну повторно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button