Авто

Як заводити дизель в мороз? Присадки для дизеля в мороз

Джерело проблеми

Практика показує, що якщо дизельний двигун справний, то особливих проблем з його запуском не повинно виникати. У зимовий час, а точніше, в сильні морози, необхідно мати міцний і надійний акумулятор, якісне і підходяще паливо. Зношений паливний насос, сточені кільця і циліндри, забитий паливний і повітряний фільтри значно ускладнюють нормальну роботу двигуна автомобіля, в результаті дизель не заводиться в мороз.

1-03-02-2015-600-399

Неякісне паливо як причина проблем

Для дизельного двигуна є певні стандарти палива:

 • Літнє – застосовується в температурному діапазоні від +1 і вище градусів за Цельсієм.
 • Зимове паливо – використання при низьких температурах, від – 30 ?С.
 • Арктичне – застосовується в основному, при екстремально низьких температурах (-65 ?С).

Ознаками замерзання дизельного палива є його помутніння. Парафін, який міститься в солярці, кристалізується, дизельне паливо мутніє і приймає киселеподібну форму. Кристали парафіну забивають паливний насос і фільтри, осідають на трубках і перешкоджають нормальній подачі палива в систему.

Літня солярка починає кристалізуватися при температурі -5 ?С, а зимова – при -30 ?С.

Поради фахівців та народних умільців

Щоб в один прекрасний зимовий ранок не потрапити в неприємну ситуацію і не втратити транспортного засобу, потрібно знати, як заводити дизель в мороз. Пропонуємо ознайомитися з тим, що радять і пропонують виробники різних хімічних присадок.

Якщо у вас є засоби, то фахівці радять поставити на свій автомобіль систему підігріву палива, правда, вона має високу ціну. Ця система гарантує вдалий запуск дизеля в мороз.

Читайте також: Як вибрати зимові шини

Існує інший варіант, відносно дешевший від першого. Це використання різних хімічних присадок. Присадкою є хімічна суміш, що додається в дизельне паливо і масло для оптимізації роботи двигуна та інших вузлів автомобіля.

Хімічні способи запобігання замерзання дизельного палива

Сьогодні на ринку можна знайти все, у тому числі й присадки для дизеля в мороз. Наприклад, присадка-антигель, яка заливається в паливний бак, щоб солярка не замерзала при низьких температурах. Такий вид присадок спеціально розроблений для оптимізації властивостей і показників дизельного палива. Важливо пам’ятати, що антигель не можна заливати в уже загусле паливо. Така присадка повинна запобігати замерзанню солярки. Купувати її краще в спеціалізованих магазинах таких фірм, як ХАДО, Castrol, Shell та інші.

Деякі автолюбителі радять додавати в дизельне паливо гас. Цей спосіб працює, якщо зберігати певні пропорції. Наприклад, при температурі -25 ?С потрібно застосовувати суміш, яка складається з 85% літньої солярки і 15% гасу. Фахівці запевняють, що така суміш не впливає на роботу двигуна і вузли автомобіля.

Є ще один подібний варіант: замість гасу потрібно додавати бензин. Але фахівці і народні умільці радять користуватися такою сумішшю вкрай рідко. Тільки в екстрених випадках, так як бензин здатний пошкодити двигун, паливну систему і запобігти запуску дизеля в мороз. І потім прийдеться займатися ремонтом свого авто, а якщо так сталося, то вам пригодиться підйомник автомобільний ціна якого сьогодні досить демократична.

Хороша порада – підтримувати рівень дизельного палива більше половини бака. Велика кількість палива просто не встигає замерзати, якщо двигун працює з інтервалом простою 5-6 годин. Це дає гарантію, що заведенням дизеля в мороз пройде успішно. А ще слід вибирати якісне пальне на перевірених АЗС.

Запуск дизельного двигуна своїми руками

 • Припустимо, що вам автомобіль простояв цілу ніч на вулиці взимку і повністю охолов. Навіть не намагайтеся його завести. Необхідно слідувати наступній інструкції, яка розповість, як заводити дизель в мороз:
 • Відкриваємо капот, прибираємо утеплювач (найчастіше ковдру або фольгу), так як вони не допомогли, відкручуємо повітряний фільтр.
 • Відкручуємо заздалегідь куплену банку ефіру виробництва ХАДО або Castrol.
 • Вставляємо ключ у запалювання, провертає його до передостаннього положення, тим самим прогріваючи свічки розжарювання. Потім ключ повертаємо в початкове положення. Процедуру проробляємо три-чотири рази.
 • Прибираємо підсмоктування (якщо це старий дизельний автомобіль).
 • Вилазимо з кабіни, бризкаємо в повітрозабірник раніше підготовлений і відкритий ефір.
 • Застрибуємо в кабіну, натискаємо педаль зчеплення до упору, крутимо стартер, паралельно натискаючи на педаль газу. Важливо зробити впорскування ефіру і швидко сісти за кермо, поки він знаходиться в розпиленому стані.
 • Ура! По ідеї, двигун повинен запуститися. Головне, не переборщити з уприскуванням ефіру, інакше це може погано вплинути на роботу двигуна. Не відпускайте зчеплення близько хвилини, при цьому трохи додавайте газу. Намагайтеся, щоб двигун не заглох. Тепер чекаємо, поки мотор добре прогріється.
 • Якщо погано заводиться в мороз дизель, і стартер крутить слабенько, значить, необхідно добре зарядити, а краще – купити новий акумулятор. Для дизельного двигуна дуже важливо, щоб акумулятор був хорошим і жваво крутив стартер. Якщо останній крутить слабо, то краще не «вбивайте» його і акумулятор.

На закінчення

Наприкінці хотілося б сказати, що дизельний двигун любить догляду. Пропустивши якийсь момент і допустивши вихід з його ладу одного елемента, можна обзавестися серйозною проблемою. Справа в тому, що пристрій дизельного двигуна досить простий, але в ньому все взаємопов’язано.

Читайте також: Який тиск має бути в шинах взимку

Якщо всі елементи і вузли дизельного автомобіля підтримуються в нормальному стані, то проблем із запуском не повинно виникнути, і питання про те, як заводити дизель в мороз, не буде вас турбувати. Удачі!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button