Всесвіт

Чумацький Шлях з’явився не в результаті зіткнення, а еволюціонував поступово

Вчені порівняли розвиток галактики UGC 10738 з еволюцією Чумацького Шляху і прийшли до висновку, що він, ймовірно, утворився не в результаті зіткнення з сусідом, а поступово нарощував масу.

Image by WikiImages from Pixabay

Робота опублікована в журналі The Astrophysical Journal Letters. Вважається, що Чумацький Шлях утворився в результаті стародавнього зіткнення з галактикою меншого розміру. Вчені з Австралійського центру передового досвіду з астрофізики, Сіднейського університету (Австралія) та інших організацій порівняли Чумацький Шлях з галактикою UGC 10738, яка має виразні «товсті» і «тонкі» диски – схожі на ті, що є у нашого рідного дому.

Відомо, що UGC 10738 виникла не в результаті гігантського зіткнення, оскільки вона має невеликі розміри. Проте в ній виявили ті ж вищеописані структури, що у Чумацького Шляху: його «товстий» диск складається в основному з давніх зірок (це визначається низьким співвідношенням заліза до водню і гелію), а «тонкий» – з молодих. Адже саме ці диски вважалися свідченням давнього удару і досить унікальною особливістю нашої Галактики.

Тепер вчені вважають, що такі галактики, як Чумацький Шлях, ймовірно, дуже поширені у Всесвіті. «Це також означає, що ми можемо використовувати існуючі дуже докладні спостереження Чумацького Шляху в якості інструментів для кращого аналізу більш далеких галактик, які з очевидних причин ми не можемо побачити», – кажуть дослідники.

Хоча подібні диски астрономи спостерігали й в інших галактиках, неможливо було визначити, чи належать вони до того ж типу розподілу зірок і, як наслідок, мають аналогічне походження. Щоб відповісти на це питання, автори нової роботи задіяли величезний телескоп Європейської південної обсерваторії в Чилі, спостерігаючи в нього галактику UGC 10738. Використовуючи multi-unit Spectroscopic explorer (MUSE), астрофізикам вдалося оцінити співвідношення металів в «товстих» і «тонких» дисках галактики.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button