Всесвіт

Чумацький Шлях з’їв галактику

У свої юні дні Чумацький Шлях поглинув невелику галактику, і зірки її нещасної жертви все ще блукають по небу, розповідаючи свої історії, повідомляють вчені.

«Це велика подія для історії галактики», говорить астроном Аміна Хельмі з Університету Гронінген у Нідерландах. «Ми тільки починаємо досліджувати предків Чумацького Шляху». Хельмі і її колеги проаналізували швидкості та положення десятків тисяч зірок у Чумацькому Шляху в межах 33 000 світлових років від Сонця, використовуючи дані космічного телескопа Gaia, що належить Європейському космічному агентству. Група з 30 000 зірок, схоже, рухається назад, про що вчені написали 31 жовтня в журналі Nature. Замість того, щоб обертатися навколо галактичного центру з Сонцем та іншими зірками на яскравому диску Чумацького Шляху, ці зірки рухаються в протилежному напрямку.

«Це був перший натяк», говорить Хельмі. «Коли зірки рухаються в протилежному напрямку, це говорить про те, що вони сформувалися не там і не так, як більшість зірок в нашій галактиці».

Другий натяк прийшов з пошуку цих зірок у каталозі експерименту APOGEE, який бере за основу спектр світла зірок, щоб зрозуміти їх хімічний склад і вік. У тих, хто рухався у зворотному напрямку було менше важких елементів, ніж у зірок типу Сонця. Це говорить про те, що вони сформувалися раніше в історії всесвіту, ще до того, як прийшов час масивних зірок і наднових, які поширюють важкі елементи по галактиці.

Цей хімічний склад зміцнив впевненість вчених. Відразу стало зрозуміло, що вони сформувалися десь в іншому місці.

Порівнюючи спостереження з комп’ютерними моделями, команда Хельмі прийшла до висновку, що 10 мільярдів років тому Чумацький Шлях зіткнувся з меншою галактикою, можливо, в чотири-п’ять разів менше Чумацького Шляху в той час, яка містила 600 мільйонів зірок з масою Сонця.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button