Екологія

Ціна на “зелений” водень може знизитися до 5 євро за 1 кг до 2025 року

Зелений водень вважається одним з найбільших факторів для успіху декарбонізації та майбутнього постачання “зеленої” енергії. Воднева економіка все ще знаходиться на стадії розвою. Німецький уряд своєю чергою зазначає, що до 2030 року потужність виробництва “зеленого” водню у країні буде збільшена до 10 ГВт.

Ціна на "зелений" водень може знизитися до 5 євро за 1 кг до 2025 року

Німецька консалтингова компанія Aurora Energy Research повідомила, що в Німеччині вже оголосили про будівництво водневих проєктів загальною потужністю 21 ГВт, але лише частина з них була реалізована. За оцінками аналітиків, до 2050 року промисловості знадобиться до 300 ТВт-год зеленого водню.

Компанія припускає, що середні витрати на виробництво зеленого водню за допомогою ВДЕ впадуть приблизно до 5 євро за кг до 2025 року. Промислові покупці не будуть готові платити понад 5 євро за кг в найближчі роки. З 2030 року, згідно з прогнозом, витрати на імпорт зеленого водню продовжуватиме знижуватися, якщо спершу буде створена транспортна інфраструктура, така як порти та трубопроводи.

Максимальна прибутковість проєкту з виготовлення “зеленого” водню може бути досягнута лише за умови поєднання вітрових та сонячних парків разом із невеликими електролізерами.

Аналітики також припустили, що у разі, якщо зелений водень буде вироблятися за договорами про закупівлю електроенергії, без прямого спільного розміщення заводу з ВДЕ, витрати виробництва також можуть знизитися до 5 євро за кг.

«Оскільки в цих випадках можна оптимізувати розташування відновлюваних систем, а електролізер можна побудувати ближче до клієнтів, витрати на транспортування водню і, можливо, також на зберігання знижуються», – сказали вони.

Натхнення: elektrovesti.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button