Здоров'я

COVID-19 вражає мозок: у перехворілих зменшується кількість сірої речовини

Останнє дослідження показало, що навіть легка форма COVID-19 може викликати значну втрату сірої речовини в головному мозку.

Вчені порівняли МРТ мозку пацієнтів до і після зараження COVID-19. Результати показали, що коронавірус — навіть в легкій формі — приводив до зменшення сірої речовини.

У дослідженні, опублікованому на сервері препринтів medRxiv в червні 2021 року вчені задокументували зміни в головному мозку сотень пацієнтів, які пройшли магнітно-резонансну томографію (МРТ) як до, так і після зараження коронавірусів.

Вчені використовували результати сканування мозку з бази даних UK Biobank, а потім запросили 782 добровольців на повторне сканування. З них 394 людини перехворіли коронавірусів в проміжку між двома скануваннями, а решта 388 – не хворіли.

Дослідники виявили, що у людей, інфікованих COVID-19, спостерігалася помітна втрата сірої речовини в лівій парагипокампальній звивині, лівій орбітофронтальній корі й лівій островковій частці. Уражені ділянки мозку відповідають за пам’ять і емоційні реакції, а також за нюх і смак. У людей, які не хворіли, подібних змін не було виявлено.

У другій частині дослідження вчені порівняли результати МРТ мозку пацієнтів з COVID-19, які були госпіталізовані, з тими, хто перехворів у легкій формі. Дослідники стверджують, що різниця була незначною. Це вказує на те, що навіть легка форма коронавірусу може вплинути на мозок.

Вчені відзначають, що для визначення довгострокових перспектив зміни мозку після COVID-19 необхідні додаткові дослідження.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button