Земля

Як виглядає вічний шторм Гектор з космосу

Шторм унікальний тим, що ніколи не змінює свого місця розташування, утворюючись день у день в одному і тому ж місці над островами Тіві, недалеко від північного узбережжя Австралії.

Грози не Землі — явище звичайне, а через хаотичні появи жодна з них так і не отримала імені. Але Гектор, в силу своєї неймовірної сталості, є винятком.

З космосу Гектор схожий на виверження вулкану. Але це шторм, який з’являється настільки регулярно, що навіть отримав власне ім’я. Причина дивовижної регулярності шторму криється в розташуванні й формі островів Тіві. Вони знаходяться в місці злиття вітрів. Морські бризи сходяться над островами, підіймаються вгору і викидають вологу в верхні шари атмосфери, в результаті чого створюється шторм. І відбувається це щодня, о третій годині дня.

Через те, що умови, завдяки яким з’являється Гектор, досить стабільні, метеорологи змогли детально вивчити шторм. Тепер його навіть зняли з космосу, для чого використовувався японський метеосупутник Himawari-8.

Вам, напевно, цікаво, яким чином Гектор отримав своє ім’я. Згідно з поясненням, даним Австралійським бюро метеорології, назва шторму дали льотчики часів Другої світової війни. Під час своїх перельотів між Папуа-Новою Гвінеєю й австралійським містом Дарвіном, розташованим приблизно в 100 кілометрах на південь від островів Тіві, авіатори використовували шторм як навігаційний орієнтир.

Так що Гектор — це не просто «Ого, як круто він виглядає з космосу!», А дуже корисний шторм, у якого є не тільки ім’я, а й прізвисько, дане йому місцевими жителями, — Гектор Конвектор.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button