Поради

Цікаво – заробити на ОВДП можуть всі!

Чимало українців при появі у них вільних грошових коштів закономірно починають замислюватися про те, як не тільки зберегти їх від інфляції, але й отримати з них якийсь дохід. Фахівці вважають, що найбільш безпечний і ефективний спосіб для збереження і примноження накопичених грошей сьогодні – це купити ОВДП (облігацій внутрішньої державної позики). Цей вид цінних паперів розміщується тільки на внутрішньому ринку України. Відсоток фіксується заздалегідь, а держава бере на себе зобов’язання щодо збереження заощаджень.

Характерні особливості ОВДП

ОВДП є борговим цінним папером, який випускається у бездокументарному вигляді, і має свої особливості та характеристики:

1. Емітент цього інструменту – Мінфін України.

2. На облігації відображаються всі необхідні реквізити, вона дає майнові права, які при бажанні клієнта можна передавати іншій особі.

3. ОВДП випускаються в трьох валютах: гривнях, євро та доларах США і відповідно погашаються в них же.

4. Цінний папір має номінальну вартість, яка становить 1000 гривень, євро або доларів. На українському ринку можна придбати два види облігацій: дисконтні, в яких прибуток закладається в номінал, процентні, коли отриманий дохід виплачується у певний час.

Фахівці акціонерного товариства “АСВІО БАНК” відзначають, що як інструмент інвестування, ОВДП можуть принести хороший дохід тим, хто готовий вкласти не менше 50 тисяч гривень. При цьому необхідно буде оплатити послуги брокера, комісійні за відкриття рахунку і врахувати витрати, які супроводжують купівлю цінних паперів (див. також послуги з управління цінними паперами).

Кому доступно придбання ОВДП?

Багато потенційних інвесторів хибно вважають, що купувати ОВДП і працювати з ними можуть лише професіонали фондових ринків, фінансові організації і банки. Але право придбання цінних паперів є у будь-якого громадянина і юридичної особи. Згодом придбані облігації власник може обміняти, продати, піднести в дар або взяти кредит під їх заставу.

У момент придбання облігацій на ім’я власника відкривається відповідний рахунок у цінних паперах, після чого інвестор має право вибрати ті ОВДП, які йому потрібно, і складає договір з брокером. Станом на вересень 2019 року в середньому річний доход від вкладень у цінні папери становить у гривнях близько 16%!

Де купити ОВДП

Придбання облігацій дає громадянам України нові можливості для вкладення і примноження накопичених коштів. Але зараз мало хто розуміє, як працює даний фінансовий інструмент і що він з себе являє. Незнання порядку купівлі та інвестування в цінні папери зупиняє деяких потенційних покупців, оскільки починати щось нове зазвичай боязно.

Це можна порівняти з тим, коли людина вперше починає водити авто. Спочатку віона хвилюється і боїться, але поступово, з набуттям досвіду, це проходить, і людина вже дивується, як це вона раніше обходилася без машини.

Щось подібне відбувається і з купівлею цінних паперів, коли інвестор дізнається про міжбанківський та фондовий ринок, починає їх вивчати і аналізувати різні ситуації. Це складніше, ніж просто розмістити гроші на депозиті, але зате робота з ОВДП значно цікавіша, так й дохід від такого вкладення зазвичай виходить більшим.

Надавати послугу з продажу ОВДП мають право не всі фінансові установи. Банк для юросіб, що працює також і з ФОП та фізособами – АТ «АСВІО БАНК» є одним з основних українських банків, де можна придбати цінні папери й облігації, відкривши для себе новий вид інвестування. Для цього достатньо звернутися в Департамент інвестиційного бізнесу (тел. 0 800 30 30 50), де професійні працівники з торгівлі цінними паперами та депозитарної роботи дадуть грамотну і кваліфіковану консультацію та допоможуть оформити відповідні документи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button