Технології

Дані з мозку в комп’ютер можна передавати по венах

Вчені активно розробляють інтерфейси для передачі даних з мозку в комп’ютер, і у них всіх є величезний мінус — впровадження проводиться шляхом відкритої операції. Технологія дозволяє паралізованим людям спілкуватися за допомогою комп’ютера, однак хірургічне втручання може стати причиною судом і інсультів. Щоб розв’язати цю проблему, компанія Synchron розробила мозковий імплантат Stentrode, який можна провести до мозку по внутрішній частині вен, забирають кров від шиї і голови. Такий підхід усуває необхідність операції.

Вживляємий пристрій пропонується доводити до мозку через яремну вену. Імплантація в тканини, за розрахунками дослідників, займає близько двох тижнів, і не шкодить організму людей — це було з’ясовано в ході тестування на тваринах. Зовсім недавно компанія отримала дозвіл на проведення випробувань на людях — пристрій буде протестовано на п’яти пацієнтів з порушеннями роботи рота і рук. За словами генерального директора Synchron Томаса Окслі, для відбору відповідних людей знадобилося кілька тижнів.

Перед випробуваннями, пацієнтам доведеться пройти ретельне обстеження, в ході яких дослідники вивчатимуть структуру їх мозку. Перед впровадженням імплантату у формі медичного стента необхідно переконатися, що кровоносні судини добровольців знаходяться в досить хорошій формі і зможуть витримати наявність стороннього об’єкта.

Також добровольцям доведеться посилено тренуватися, щоб навчитися управляти комп’ютером за допомогою своїх думок. В ідеалі компанія хоче домогтися того, щоб паралізовані люди змогли набирати думками текст так само швидко і легко, як повідомлення на смартфоні.

Технологія передбачає постійне спостереження за мозковою активністю людей, із-за чого їх конфіденційність виявляється під загрозою. Компанія запевняє, що не буде використовувати і передавати ці дані в інших цілях — у договорі пацієнти дають дозвіл на проведення експерименту, а не на обробку інформації.

Це не означає, що інтерфейс не буде використовуватися для інших цілей. Дослідники вважають, що впровадивши імплантат в мозок, можна створити екзоскелети і роботів-аватарів, які миттєво виконують команди людини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button