Всесвіт

Дані, зібрані сонячним зондом «Паркер», тепер доступні для всіх

Хочете побачити процеси, що відбуваються на Сонці, в найдрібніших подробицях? Тепер ви можете зробити це, заглянувши в базу новітніх наукових даних, доступні широкій громадськості. Ця інформація була зібрана за допомогою сонячного зонда НАСА Parker («Паркер») в ході двох близьких прольотів повз нашого світила. Під час цих прольотів космічний апарат був ближче до Сонця, ніж будь-яка інша автоматична наукова станція до нього, що дозволило вченим отримати безпрецедентні нові дані, які дозволяють глибше зрозуміти пристрій нашої зірки.

«Сонячний зонд Parker розширює межі нашого пізнання у сфері вивчення космосу, даючи нові відомості про процеси, що протікають на Сонці, – сказав Нур Рауаф (Nour E. Raouaf), вчений проєкту Parker Solar Probe з Лабораторії прикладної фізики Університету Джона Хопкінса, США, у заяві. – Опублікування цих даних для широкої громадськості дозволить скористатися ними для здійснення нових відкриттів не тільки астрономам-професіоналам, але і всім, хто цікавиться астрономією і астрофізикою!»

Сонячний зонд Parker був запущений в серпні 2018 р. з семирічною місією, науковими цілями якої є: безперервний потік високоіонізованої плазми, яка вивергається з поверхні Сонця – сонячний вітер – а також зовнішня атмосфера нашої зірки – корона. Вивчення цих об’єктів вимагає розміщення зонда на дуже невеликій відстані від Сонця: основний обсяг даних, що цікавлять учених, апарат збирає з відстані всього лише 37 мільйонів кілометрів від поверхні світила.

На борту космічного апарату Parker знаходиться чотири наукових експериментів: Fields Experiment (вивчення електричних і магнітних полів), Integrated Science Investigation of the Sun (вимірювання параметрів високоенергетичних часток сонячного вітру і сонячної корони), Wide-Field Imager for Solar Probe (отримання зображень сонячного вітру й інших структур) і Solar Wind Electrons Alphas and Protons Investigation (вимірювання параметрів різних класів частинок сонячного вітру).

Данные, собранные солнечным зондом «Паркер», теперь доступны для всех

І тепер у вас є можливість самостійно вивчити первинні дані, зібрані за допомогою цих інструментів в ході двох прольотів, які відбулися: 31 жовтня – 12 листопада 2018 р. та 30 березня – 19 квітня 2019 р. Централізованого сховища для цих даних не передбачено, однак НАСА опублікувало список веб-сайтів, на яких розміщені частини загального обсягу зібраної зондом інформації.

Згідно з НАСА, повноцінні наукові результати від команди цієї місії будуть опубліковані пізніше в цьому році.

До теперішнього часу сонячний зонд Parker здійснив вже свій третій проліт повз Сонця; таке зближення апарату з нашим світилом очікується 29 січня 2020 р.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button