Всесвіт

NASA показало рій астероїдів в сонячній системі (відео)

Хоча здається, що в космосі повно місця, нова симуляція НАСА, що показує рій астероїдів, які рухаються через Сонячну систему, створює враження, що тут буває затісно.

Красиве, якщо не тривожне, нове відео показує всі великі астероїди, відкриті за два останніх десятиліття Центром досліджень навколоземних об’єктів НАСА. Всі вони знаходяться в інтервалі 48 млн км від орбіти нашої планети.

«Ми розраховуємо високоточні орбіти для всіх астероїдів і комет і наносимо їх розташування в Сонячній системі, — говорить Пол Чодас, директор Центру досліджень навколоземних об’єктів НАСА. — Ми створюємо кращу карту орбіт для всіх відомих малих тіл Сонячної системи».

Коли центр вперше отримав завдання відстежувати навколоземні об’єкти в 1998 році, були відомі лише кілька сотень небезпечних астероїдів. З тих пір, як показано на прекрасній анімації вище, в список були додані понад 18 тисяч навколоземних об’єктів.

Беручи до уваги, що в астероїдному поясі між Марсом і Юпітером 1,9 млн об’єктів, диво, що ми ще тут.

Щоб підігріти тривогу, яку ви вже напевно відчуваєте, учені додають, що в середньому щотижня відкривають 40 нових астероїдів. На щастя, жоден з астероїдів, що потрапили в каталог з 1 січня 1999 року, не становить загрози для Землі в осяжному майбутньому.

Початкова місія передбачала занесення в каталог щонайменше 90 % навколоземних об’єктів більше кілометра в діаметрі. Центр впорався із завданням успішно і не зупинився на цьому.

У 2005 році група отримала нове завдання — полювати за астероїдом розміром до 140 метрів до 2020 року. Хоча такі валуни не знищать планету, через них можуть загинути мільйони. Астероїда діаметром 280 метрів (що дорівнює за розміром трьом футбольним полям) буде досить, щоб зруйнувати велику частину Нью-Йорка.

Тому не хвилюйтеся: шанси потрапити під удар астероїда неймовірно низькі, принаймні, поки небо над нашими головами знаходяться під наглядом науковців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button