Всесвіт

Клімат екзопланет виявився схожим на земний

Математичне моделювання показало, що нахил осі землеподібних планет в жилих зонах своїх зірок Kepler-186f і Kepler-62f досить стабільний для того, щоб клімат на них був таким же стабільним і м’яким, як земний.

У 2014 році астрофізики подвердили існування біля червоного карлика Kepler-186 чотирьох екзопланет. Одна з них, найдальша від зірки Kepler-186 f, стала першою відомою науці землеподібною (тобто порівнянної з Землею за розмірами) планетою, що розташована не дуже далеко і не дуже близько до свого сонця для того, щоб на її поверхні могла існувати рідка вода.

Район, в якому випромінювання зірки достатньо для того, щоб розтопити лід, але недостатньо для того, щоб випарувати всю воду з поверхні, називають жилою зоною зірки; це не означає, що на планеті в зоні хтось живе, але означає, що теоретично там може існувати життя — принаймні в знайомих нам формах.

У новому дослідженні, опублікованому в Astronomical Journal, група астрофізиків доводить, що життя на Kepler-186 f має ще більше шансів на існування, ніж вважалося раніше. Створивши на основі даних спостережень Kepler і наземних телескопів математичну модель обертання планет навколо Kepler-186, вчені встановили, що нахил орбіти планети, швидше за все, досить стабільний і невеликий.

Від нахилу осі обертання планети великою мірою залежить її клімат — розподіл кліматичних зон і різниця екстремальних температур; недавні розрахунки показали, що якщо б земна вісь була нахилена трохи більше, Земля не була б теплою і вологою, а швидко перетворилася б у крижану кульку. Можливо, зміна нахилу осі зіграло роль у перетворенні Марса з дуже схожої на Землю планети з водоймами на поверхні в розпечену пустелю. Якщо спостерігач з іншої зірки побачить Землю і Марс, він зрозуміє, що обидві планети знаходяться в зоні Сонця, а нахил осі обертання Марса підкаже йому, що на цій планеті життя, швидше за все, немає.

У Kepler-186 f вісь змінює нахил у вузькому діапазоні і повільно, таким чином, що пори року змінюють одна одну приблизно так само, як на Землі; те ж саме виявилося справедливо для іншої екзопланети Kepler-62f. Вона трохи більше Kepler-186 f і Землі, але не настільки велика, щоб бути газовим гігантом, і клімат на ній, мабуть, теж досить стабільний.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button