Екологія

Датчани отримають чисту енергію з брудної води

Датське місто Орхус має всі шанси стати першим містом у світі, яке використовує енергію, отриману при перегоні стічних вод, для їх же очищення.

Очікується, що очисна установка буде виробляти майже вдвічі більше енергії, ніж необхідно для її роботи. Зайва енергія піде на потреби заводу, який постачає прісну воду понад двомстам тисячам місцевих жителів.

Сама технологія одержання енергії із стічних вод при їх очищенні стала можливою завдяки біогазу. Брудна вода наповнена бактеріями, які переробляють органічні відходи. При температурі 38 градусів за Цельсієм вони виробляють біогаз (здебільшого метан, проте інші гази теж входять до його складу), який спалюють, щоб отримати електрику і тепло. На сьогодні цю систему використовують багато очисних установки стічних вод, проте в такому масштабі – ніхто.

Модернізація виробництва обійдеться більш ніж в три мільйони доларів, однак влада планує окупити витрати вже за п’ять років за рахунок зниження витрат на обслуговування і продажу надлишкового струму.

Інші датські міста також зацікавилися впровадженої в Орхусі технологією і збираються перейняти досвід першопрохідців, повідомляє rodovid.me

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments