Технології

DARPA показала інноваційну злітно-посадкову систему для вертольотів (5 фото + відео)

Вертольоти є багатоцільовими гвинтокрилими машинами, розрахованими на виконання найрізноманітних завдань у повітрі, однак коли справа доходить до зльотів і посадок, вони відразу ж стають незграбними «істотами», які воліють плоскі піднесені майданчики, що у випадку з місцями бойових дій і рятувальних операцій може бути справжньою недоступною розкішшю.

bacc6c797db4c45ec462168a74732a5e

Агентство передових військових досліджень DARPA нещодавно показала концепт нового роботизованого обладнання системи посадки, провівши безпілотну демонстрацію в місті Атланта (штат Джорджія, США). Нова система забезпечує більш зручну посадку і зліт навіть на найбільш незручній поверхні.

Незважаючи на десятиліття розвитку, більшість вертольотів покладається на дуже прості злітно-посадочні пристрої у вигляді двох сталевих балок або в кращому випадку — коліс. При зльоті і посадці вертольота необхідно суворо дотримуватися горизонтальне положення, щоб уникнути торкання його гвинтів об землю або того гірше — людей, що стоять біля нього. У деяких випадках, щоб максимально підвищити рівень безпеки, вертольоту доводиться зависати над поверхнею землі в декількох десятках сантиметрів або навіть метрі і перебувати в такому положенні до закінчення вантаження та розвантаження. Це, в свою чергу, не ідеальне рішення, до речі, однією з причин, чому пілоти вертольотів йдуть на пенсію фактично ще будучи молодими людьми. Тільки уявіть, який це щоденний стрес!

Новий роботизований злітно-посадковий пристрій знаходиться в даний момент в розробці Технологічного інституту Джорджії і фінансується програмою DARPA Mission Adaptive Rotor (MAR). Демонстрація технології була проведена в рамках заходу Wait, What A Future Technology Forum, проведеного агентством в Сент-Луїсі.

Адаптивна систем складається з чотириногого шасі, яке повністю замінює стандартний злітно-посадковий механізм. При цьому кожна з чотирьох ніг може рухатися незалежно одна від одної. При такому оснащенні здається, що вертоліт зараз не злетить, а встане і сам піде на своїх чотирьох. Однак замість цього машина злітає, складаючи свої чотири ноги навколо нижньої частини фюзеляжу, а при посадці їх розправляє. Кожна з «ступеней» ніг оснащена контактним датчиком, що дозволяє їм грамотно між собою взаємодіяти, а комп’ютеру в реальному часі проводити обчислення з підбору найбільш відповідних кутів для кожної з ноги, що в кінцевому підсумку робить машину стабільною і стійкою при зльоті та посадці, а також виключає можливість зачіпання гвинтами землі.

Зі слів DARPA, нова злітно-посадочна система легко встановлюється, злегка збільшує вагу гвинтокрилої машини, але при цьому знижує ризик пошкоджень від жорстких посадок приблизно на 80 відсотків і дозволяє вертольотам сідати на схили з кутом 20 градусів, що в два рази вище, ніж дозволяють стандартні злітно-посадкові механізми. Крім того, нова система істотно спрощує посадку на палуби кораблів, які знаходяться у відкритих водах. Нинішні застосовувані системи, в свою чергу, вимагають використання утримуючих тросів.

Відео нижче демонструє можливості нової злітно-посадкової системи.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button