Земля

Давньоєгипетський фараон Санахт був велетнем

Співробітники інституту еволюційної медицини Університету Цюріха (Швейцарія) встановили, що зріст фараона Санахта становив 198 сантиметрів і значно перевищував середній зріст жителів Стародавнього Єгипту.


Санахт значиться «третім або четвертим» фараоном ІІІ династії Стародавнього Єгипту, і про його особистість відомо небагато. Тепер у археологів є підстава вважати, що він міг бути найдавнішим з відомих «велетнів».

Міфи і легенди рясніють історіями про гігантів і титанів — від скандинавських сказань до давньогрецьких. Однак не всі гіганти були лишень вигадкою. Прискорене зростання — стан, відоме як гігантизм, — може виникати, коли організм виробляє занадто велику кількість гормону росту. Зазвичай це відбувається при пухлини в області гіпофіза в головному мозку, пише Live Science.

Древнеегипетский фараон Санахт был великаном
Вчені досліджували мумію, знайдену в 1901 році в гробниці біля Бейт-Халлафа в Єгипті. Попередні аналізи показали, що поховання відноситься до третьої династії Єгипту, що правила близько 2700 р. до н. е ..

Рештки належали фараону Санахту. Зріст його був по тим часам видатним — 198 см, — при середньому зростанні для древніх єгиптян, який ледь сягав 170 см.

Ймовірно, давньоєгипетські фараони краще харчувалися і були куди здоровіше своїх підданих, тому не дивно, що їх зростання було набагато масштабніше. Тим не менш, Санахт був набагато вище Рамзеса II (175 см).

Тому вчені повторно проаналізували череп і кістки Санахта, з’ясувавши, що він страждав гігантизмом. Санахт несподівано виявився найдавнішим з відомих «велетнів» і натякнув вченим на можливість дослідження еволюції захворювань.

Древнеегипетский фараон Санахт был великаном
Рельєф з фрагментом фараона Санахта, зображує його, як він б’є своїх ворогів

Санахт — «Хор — Захищає силою» (інші імена: Несу-Біті — Небка, у грецькому варіанті Месокрис) — третій або четвертий фараона III династії Стародавнього Єгипту. Правив 2648-2630 до н. е. або в 2686-2668 до н. е.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button