Інтернет

“До грошей колись ставилися так само скептично, як до біткойну”

Найбільший інвестиційний банк Goldman Sachs оголосив, що всерйоз розглядає можливість торгівлі біткойном. Поки остаточне рішення не прийнято, голова банку Ллойд Бланкфейн вирішив пояснити свою точку зору щодо популярної кріптовалюти. На відміну від директора JP Morgan Chase Джеймі Даймона, Бланкфейн не став висловлюватися категорично за або проти.

У своєму мікроблозі на Twitter головний виконавчий директор банку Goldman Sachs Ллойд Бланкфейн пояснив, що поки він не прийшов до остаточного висновку стосовно біткойна і далі вивчає криптовалюту. Хоча інвестиційний банк і планує зайнятися торгівлею біткойнами, однозначне ставлення до концепції поки не оформилася. «Не виступаю на підтримку, але і не заперечую. Знаю тільки, що в свій час люди скептично сприйняли ідею замінити золото паперовими грошима», — написав Бланкфейн.

Порівняння кріптовалюти з традиційними фіатними грошима іноді призводить до цікавих висновків. Деякі експерти порівнюють біткойн і звичайну валюту, визнаючи, що і те, і інше не має цінності як такої, а набуває її за рахунок умовної домовленості. Порівняння з золотом також використовують часто. Так, ще в березні біткойн вперше перевершив по вартості унцію золота.

Обсяг торгів криптовалютою також порівнюють з торгівлею цінними паперами. Економіст Йенс Нордвіг відзначає, що обсяг торгів криптовалютою в середньому становить $3 млрд на день. Тоді як в акцій Apple аналогічний показник доходить до $4 млрд щодня.

Поки головним критиком криптовалюти серед гігантів Уолл-стріт залишається генеральний директор JPMorgan Chase Джеймі Даймон. У вересні він заявив, що міхур криптовалют рано чи пізно лусне, а трейдерів біткойнів назвав тупими. Заява Даймона співпало з забороною ICO в Китаї, що призвело до падіння курсу біткойна.

Однак деякі експерти після критики змінюють свою думку. Інвестор Марк Кьюбан хоч і визнав криптовалютний ринок міхуром, все ж інвестував у венчурний криптовалютний фонд. А засновник інвестиційної фірми Oaktree Capital Говард Маркс назвав біткойн одноденкою, визнав, що криптовалюта відповідає всім вимогам традиційних валют.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button