Людина

Дефектний фермент може призвести до розвитку алкогольної залежності

Дефектний фермент може нести відповідальність за те, чому люди, які люблять випивати у вихідні дні або на вечірках, піддаються більш високому ризику розвитку алкогольної залежності, повідомляють американські зі Стенфордського університету. Даний ризик пов’язаний з діяльністю ферменту під назвою ALDH1a1.

35c418003159b254b66b7d521a3a3f0f

Дослідження на мишах показали, що блокування активності ферменту ALDH1a1 викликало безконтрольне вживання гризунами алкоголю, еквівалентну пияцтва у людини, але відновлення роботи ALDH1a1 призупинило цей ефект.

Основним висновком в новому дослідженні є те, що в деяких нервових клітинах, сильно залучених в адиктивну поведінку, фермент ALDH1a1 є важливою частиною невідомого раніше біохімічного процесу виробництва важливого нейромедіатора ГАМК (гама-аміномасляної кислоти). Нейромедіатори представляють собою хімічні речовини, які зв’язуються з рецепторами на нервових клітин, стимулюючи або інгібуючи їх активність. ГАМК є основним гальмівним нейромедіатором мозку. Інший нейромедіатор – допамін –також відіграє важливу роль у центрі винагороди мозку і пов’язаний з аддиктивною поведінкою, включаючи залежність від алкоголю і наркотиків, і також ігроманію.

Під час вживання алкоголю в тканини мозку надходять допамін і ГАМК, завдяки чому почуття задоволення, що виникає від прийому спиртного, притупляється, і ризик розвитку залежності знижується. Але мутації в ферменті ALDH1a1 можуть призвести до зниження рівнів гальмівного нейромедіатора ГАМК, залучаючи деяких людей до алкоголізму.

Дане відкриття може привести до розробки препаратів, які зменшують бажання вживати алкоголь, вважають експерти.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button