Здоров'я

Дефіцит сну зменшує об’єм мозку

Вчені встановили, що брак сну пов’язаний зі швидким зменшенням об’єму мозку. Результати нового дослідження опубліковані в журналі Neurology.

Відомо, що при недоліку сну організм не встигає відновити м’язову тканину, пам’ять і вивільнити гормони, які регулюють ріст і апетит.

foto_cikavosti_09.09.2014-08_resized

У своїй роботі фахівці з Оксфордського університету і Університету Осло виявили, що вкорочений час сну прискорює старіння мозку у літніх людей. Так, вкорочення сну на годину корелює із збільшенням шлуночків головного мозку і зниженням загальних когнітивних функцій.

Читайте також: Шкідливі викиди змінюють людський мозок

У дослідженні, яке тривало три з половиною роки, взяли участь 147 чоловік у віці від 20 до 84 років. За цей період вчені провели дві магнітно-резонансні томографії (МРТ) учасників. Більше того, випробовувані заповнювали спеціальні опитувальники щодо звичок, пов’язаних зі сном.

Експерти повинні були з’ясувати, як довго спали учасники, яким довгим був процес засинання, використання снодійного.

В результаті 35% добровольців потрапили в категорію поганої якості сну. Як виявилося, ці учасники також мали більш швидке зниження об’єму мозку у фронтальній, скроневій парієтальній зонах, при цьому такий ефект виявився найбільш вираженим серед учасників старше 60 років.

“Поки невідомо, чи викликає саме погана якість сну зміни структури головного мозку. Але ми плануємо продовжити дослідження і з’ясувати, чи може відновлюватися об’єм головного мозку у випадку, якщо людям вдається налагодити свій сон”, – зазначає доктор Клер Секстон (Clair Sexton) з Оксфордського університету, провідний автор роботи.

У попередніх дослідженнях вчені вже пов’язували недолік сну зі збільшенням індексу маси тіла, підвищенням ризику діабету і серцево-судинних захворювань, підвищенням ризику розвитку психіатричних захворювань, включаючи депресію і зловживання алкоголем і наркотичними речовинами, зниженням пильності і спроможності реагувати на сигнали і запам’ятовувати нову інформацію.

Читайте також: Як музика впливає на мозок людини

Вчені нагадують, що збереження об’єму мозку дуже важливе для профілактики хвороби Альцгеймера.

Вага мозку нормальних людей коливається від 1020 до 1970 грамів. Мозок чоловіків важить на 100 – 150 грамів більше, ніж мозок жінок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button