Здоров'я

Вчені: Антидепресанти можуть бути використані для лікування хвороби Альцгеймера

Вчені з Університету Ватерлоо зробили заяву, що антидепресанти можуть бути використані і для лікування хвороби Альцгеймера. Наукова робота опублікована у виданні ACS Chemical Neuroscience.

Ученые: Антидепрессанты могут быть использованы для лечения болезни Альцгеймера

За словами фахівців, хвороба Альцгеймера є прогресуючим захворюванням з неминучим погіршенням симптомів. Це відбувається, коли амілоїд-бета-білки в мозку злипаються і утворюють бляшки, які в свою чергу блокують сигнали клітин один до одного, що призводить до затримки когнітивної функції.

По мірі того, як ці відкладення ростуть, здатність мозку створювати зв’язок при відправленні та отриманні інформації стає ще більш ослабленою. Приблизно у 50% людей, які страждають від цього стану також спостерігається депресія. Вчені проводили тестування препаратів на амілоїд-бета, експериментуючи з типом і кількістю SSRIs. Виявляється, антидепресанти можуть бути показані для раннього втручання людям, у яких має місце в сімейному анамнезі деменція.

«Це багатообіцяючі результати для людей із хворобою Альцгеймера, які знаходяться на SSRIs. Ці висновки можуть не тільки підкреслити переваги для людей з депресією і вищевказаною недугою, але також відкривають шлях для розробки нових препаратів», — зазначив Правін Неккар, який є професором фармацевтичного факультету Ватерлоо.

Кнопка «Наверх»