Різне

Декілька простих засобів, щоб поліпшити загальний стан здоров’я

 

П’ять нових досліджень свідчать, що використування  декілька  простих засобів, допоможе людям  запобігти хворобам і поліпшити загальний стан здоров’я. У червневому номері Американського журналу медицини (The American Journal of Medicine), дослідники стверджують, що:

  • вживання риби зменшує ризик раку товстої кишки;
  • гіпнотерапія і акупунктура ефективна в боротьбі з курінням;
  • регулярне видалення зубного каменю покращує стан серцево-судинної системи;
  • прості поради практикуючих лікарів первинної ланки настільки ж ефективні проти ожиріння, як і лікування в спеціалізованій клініці;
  • використання невеликих доз аспірину знижує ризик захворювання раком.

У західному світі колоректальний рак(рак прямої та товстої кишки) – третя за поширеністю причина смерті від раку. Дослідження зв’язку споживання риби і ризику розвитку колоректального раку було викликано тим, що, як давно помічено, люди, що живуть в країнах з високим споживанням риби, страждають від цієї хвороби рідше за інших. Вчені з Четвертого військового медичного університету в м. Сіань, Китай, проаналізувавши публікації, виявили, що регулярне вживання свіжої риби в їжу знижує ризик розвитку колоректального раку на 12%. Колектив під керівництвом Даймінг Фана (Daiming Fan) співставив  41 дослідження, опубліковане в період між 1990 і 2011 роками. Захисний ефект від споживання риби краще помітний у відношенні раку прямої кишки, ніж у відношенні раку товстої кишки. За підрахунками дослідників ризик раку прямої кишки зменшується на 21%, товстої кишки на 4%.

Доктор Марк Айзенберг (Mark Eisenberg) з Університету Макгілла в Монреалі і його колеги з’ясували, що використання нетрадиційних засобів, серед яких голковколювання і гіпнотерапія, призводить до істотного збільшення числа пацієнтів, яким вдалося позбутися паління. Аналіз 14 досліджень показав, що курці, які пройшли курс лікування гіпнозом, відмовлялися від куріння в 4,55 рази частіше, а ті курці, які піддалися акупунктурі в 3,53 рази частіше, ніж ті, хто лікувався іншими методами.

Регулярне зняття зубного каменю пов’язано зі зменшенням ризику серцево-судинних захворювань.  Дослідження доктора медицини Х-Б. Лея (HB Leu) з тайбейского Головного госпіталю ветеранів (Тайвань) і його колег охоплює близько 11 тис. пацієнтів, які видаляли зубний камінь і приблизно така ж кількість тих, хто цього не робив. В цілому за час спостереження сім років, в групі, де пацієнти стежили за станом зубів, частота інфарктів, інсультів і серцевих нападів була нижчою.

В Університеті Північної Кароліни, США, зайнялися порівнянням ефективності допомоги пацієнтам в боротьбі з ожирінням, одержуваної в спеціалізованих центрах і від практикуючих лікарів первинної допомоги. Колектив під керівництвом доктора Уїльяма Хааса (William Haas) з’ясував, що в обох випадках допомога була однаково ефективною. Пацієнти, які прагнуть позбутися зайвої ваги, отримували грамотні рекомендації з поведінки, дієті і продуктів харчування. Незалежно від місця лікування учасники програм по завершенні 12 тижнів в середньому скидали близько 11% ваги.

Незначні регулярні дози аспірину, які призначаються, як правило, для запобігання серцево-судинних захворювань, можуть також знизити кількість смертей, викликаних причинами не пов’язаними зі станом судин, в тому числі зменшити кількість випадків смерті від раку. Вибірковий аналіз 23 досліджень, проведений під керівництвом доктора Едварда Міллса (Edward Mills) з Університету Оттави, пропонує переконливі докази того, що низькі дози аспірину мають виражений профілактичний ефект у боротьбі з раком, виявлений протягом чотирирічних спостережень.

Таким чином, прості і дешеві засоби, всупереч поширеній точці зору, в багатьох випадках можуть поліпшити загальний стан здоров’я більш ефективніше, ніж дорогі і новаторські способи лікування хвороб.

Натхнення: http://medicalxpress.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button