Здоров'я

Депресія змінює гени

Вчені з Лондона виявили, що депресія змінює ДНК. Вчені шукали гени, відповідальні за розвиток депресії. Але несподівано для себе знайшли сліди впливу депресії у збільшенні обсягів мітохондріальної ДНК.

30-04-15-foto-600x338-1

«Ми виявили несподіваний зв’язок між енергетикою клітин і важкою депресією, що раніше розглядалося як розлад настрою», — пояснює професор Джонатан Флінт.

За його словами, вчені спочатку не повірили своїм результатом. Для підтвердження своїх висновків вчені досліджували лабораторних мишей, які пережили стрес протягом 4 тижнів. З’ясувалося, що зміни в рівні мітохондріальної ДНК гризунів були викликані гормоном стресу кортикостероном (у мишей більш активним, ніж у людини).

Читайте також: 

Також стрес викликав у мишей зменшення теломерів (кінцевих ділянок хромосом), що безпосередньо впливає на тривалість життя. Але зміни були зворотніми, коли мишей виводили з стресу, ДНК відновлювала свої параметри. Депресія може бути метаболічною відповіддю на стрес, – вважають вчені. Кількість мітохондріальної ДНК збільшується, щоб генерувати більше енергії для боротьби зі стресом.

Натхнення: pulsplus.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button