Здоров'я

Відносини з їжею: чому нам хочеться їсти?

Відносини з їжею: чому нам хочеться їсти?З’являється все більше доказів того, що дієта впливає на функції мозку. Це дозволяє виявити закономірності діяльності мозку, пов’язані з розладами харчової поведінки, такими як надмірне споживання їжі (обжерливість), анорексія, булімія. Отримані результати були представлені на «Neuroscience 2013» — щорічній зустрічі Товариства неврології (Society for Neuroscience).

Мільйони людей у всьому світі страждають від зазначених вище розладів харчової поведінки. У зв’язку з підвищенням ризику розвитку психічних і хронічних захворювань, дослідження в цьому напрямку відіграють важливу роль у пошуку нових стратегій для лікування певних пацієнтів.

Серед представлених результатів досліджень можна виділити такі: цільова магнітна стимуляція мозку зменшує вираженість симптомів важких розладів харчової поведінки, що може являти собою новий інструмент в лікуванні даних розладів; вживання алкоголю призводить до більшого споживання калорій (результати отримані в експериментах на тварин). Такі дані дозволяють припустити, що подібні ефекти можуть бути пов’язані з дисбалансом серотоніну в мозку.

Дієта на основі червоного м’яса і оброблених харчових продуктів після 36 міс призводить до зменшення вербальної пам’яті (вид пам’яті, який визначає здатність запам’ятовувати, зберігати і відтворювати мовну інформацію) у людей літнього віку. Також відомо, що вживання канабіноїдів (з’єднання, які містяться в рослинах групи коноплевих — Cannabaceae) може впливати на масу тіла потомства протягом кількох поколінь, а вживання солодкої і жирної їжі обумовлює процес виділення інсуліну і придушення допаміну, що в свою чергу призводить до зниження апетиту. Саме тому вживання тайської та китайської їжі, яку можна замовити з доставкою на Нями-нями , не тільки поверне вам усмішку на обличчя, але і забезпечить збалансованим харчуванням.

На думку Фернандо Гомеса — Пінільі (Fernando Gomez — Pinilla ), доктора філософії з Університету Каліфорнії (University of California), Лос -Анджелес, прислів’я «Ми те, що ми їмо» набуває нового сенсу. Це виражається в тому, що неможливо відокремити поживну цінність їжі для тіла від її цінності для розуму, адже те, що ми вживаємо в їжу, впливає і на наш мозок.

Кнопка «Наверх»
Закрыть