Екологія

Зменшення вихлопу машин знизило ризик смерті

Нове дослідження показало, що скорочення викидів вихлопних газів від транспорту в США за 10 років призвело до зниження смертності, пов’язаної з викидами CO2 і дрібнодисперсного пилу (PM2.5): смертність скоротилася з 27 700 в 2008 році до 19 800 в 2017 році.

Image by Lex Ger from Pixabay

Дослідники Гарвардського університету, які вивчають навколишнє середовище та громадську охорону здоров’я, проаналізували вплив зниження викидів забруднюючих речовин від транспортних засобів протягом десятиліття. Вони виявили, що смертність, пов’язана з викидами СО2 від транспорту та частинками дрібнодисперсного пилу (PM2.5) при дорожньому русі, за цей період знизилася з 27 700 в 2008 році до 19 800 в 2017 році і що економічні вигоди від скорочення викидів склали 270 мільярдів доларів.

У дослідженні, опублікованому в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, вчені також дійшли висновку, що якби транспортні засоби продовжували забруднювати повітря, так само як в 2008 році протягом усього періоду часу, то загальна кількість смертей в 2017 році було б в 2,4 раза вище.

Згідно з дослідженням, транспортні засоби малої вантажопідйомності, такі як легкові автомобілі, пікапи і позашляховики, складають основну частину тягаря хвороб, яку вдалося зменшити завдяки посиленню законів для компаній, що використовують викопне паливо, і виробників транспортних засобів.

Але дослідники виявили, що ці переваги були обмежені збільшенням населення та його старінням, а також тим, що водії купували великі автомобілі та здійснювали більше поїздок.

“Незважаючи на значний прогрес у скороченні викидів, у нас є протидіючий вплив населення та великих транспортних засобів”, — сказав Ернані Чома, дослідник з охорони навколишнього середовища в Гарвардському університеті та провідний автор нової роботи. – Тому буде важко досягти істотного прогресу, якщо ми не будемо проводити більш жорстку політику в області скорочення викидів».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button