Екологія

Держекоінспекція перевіряє ялинкові ринки: порушення фіксують по всій країні

В Держекоінспекції триває природоохоронна акція «Новорічна ялинка – 2021», під час якої інспектори виявляють порушення правил збуту дерев.

ялинка

Про це повідомляється на сайті Державної екологічної інспекції.

«Порушення правил збуту дерев фіксуються інспекторами ледь не щодня в усіх областях України. Це – відсутність товарних накладних, бирки на ялинці або ж ідентифікаційного номера в системі Лісогосподарського інформаційно-аналітичного центру», – зазначив голова ДЕІ Андрій Мальований.

Один з випадків нелегального продажу ялинок був виявлений під час перевірки у Києві.

«Сьогодні мав змогу особисто виявити один із випадків порушення законодавства щодо торгівлі ялинками.

Під час перевірки ялинкових ринків у столиці спільно з працівниками Держекоінспекції Столичного округу та медіа зафіксовано продаж кілька сотень дерев без бирки на ринку по вулиці Солом’янська, 33. Наявність такої бирки – це обов’язкова умова легального продажу дерев, а відсутність може свідчити про незаконну вирубку дерева. Крім того, продавець надав товарно-транспортну накладну лише на сосни, хоча реалізувались також і ялини», – проінформував Андрій Мальований.

Він зазначив, що на підприємця було оформлено протокол про адміністративне порушення за статтею 88-1 КУпАП і тепер він зобов’язаний сплатити штраф. Також було викликано правоохоронців, які займуться розслідуванням цього порушення.

«Планується проведення перевірки фермерського господарства у Ковелі, в якому, начебто, ці дерева були вирощені. Може виявитись, що рубка проводилась без лісорубного квитка або іншим незаконним способом», – додав Андрій Мальований.

Посадовець також нагадав, як саме громадяни можуть виявити нелегальну реалізацію ялинок.

«Виявити недобросовісних підприємців та браконьєрів може кожен.
Якщо ви вирішили придбати ялинку, то обов’язково перевірте документи торговця, наявність бирки на ялинці та існування ідентифікаційного коду з неї на сайті Лісогосподарського інформаційно-аналітичного центру (https://open.ukrforest.com/). У разі відсутності документів або маркування на дереві, зверніться на гарячу лінію Держекоінспекції за номером (044) 521 20 38 або зателефонуйте до Нацполіції», – підкреслив Андрій Мальований.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button