Технології

Дешевше, більше, ефективніше: Вчені оптимізували процес отримання перекису водню

Південнокорейським ученим вдалося створити принципово новий каталізатор, в основі якого лежить кобальт. Це рішення допомогло істотно оптимізувати процес отримання перекису водню, підвищивши продуктивність у 8 разів.

Перекис водню – досить важливе для величезної кількості галузей промисловості з’єднання. Його використовують у якості реагенту при синтезі багатьох хімічних речовин, активно застосовують при очищенні різноманітних поверхонь і компонентів електроніки. Проте у всі часи фахівці стикалися з деякими складнощами при виробництві цієї речовини. Так, зараз для отримання перекису водню використовується застарілий антрахіноновий процес, який був винайдений ще в далекі 30-х роках минулого століття і полягає в окисленні алкілантрагідрохінів за допомогою кисню. Цей процес містить стадію, під час якої гідрування проводиться з застосуванням каталізаторів з паладію – дуже дорогого елемента, який, до того ж, схильний до отруєння. Більш того, паладій дозволяє отримувати відносно не велику кількість Н2О2.

Вченим з Університету Сеула вдалося вирішити цю проблему. Вони створили електричний каталізатор, який поєднує в собі атоми кобальту з легованим графеном. Унікальна структура нового матеріалу допомогла їм досягти таких хімічних властивостей каталізатора, при яких він самостійно контролює процес виробництва Н2О2. Крім того, на практиці виявилося, що новий метод дозволяє виробляти в 8 разів більше перекису водню, ніж при використанні значно більш дорогих паладієвих каталізаторів.

Натхнення: dni24.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть