Технології

Танки і літаки тепер стануть хамелеонами

Військовий транспорт, який змінює свій колір на темний вночі, а вдень – на камуфляжний … Хіба таке можливо? Тепер це, принаймні, близько до реальності, завдяки дослідженням, проведеним вченими з Мічиганського університету (США). Вони розробили спосіб, який дозволяє кольорам змінюватися під впливом світла. Якщо зробити плівку, використовуючи цей спосіб, то в результаті вийде поверхня, яка буде подібна до хамелеона.

tanky_nevidamki

Розроблений американськими вченими спосіб полягає в негативно або позитивно заряджених мікрочастинках латексного кольору, зважених в рідині, схожої на гас і з’єднаних з субстратом з оксиду індію та олова.

Читайте також: Рельсотрон: новий етап розвитку зброї майбутнього

Коли світло потрапляє на ділянку з цією сумішшю, то відбувається хімічна реакція між рідиною і субстратом, що створює потік іонів в рідині. У свою чергу, це призводить до того, що негативно заряджені мікрочастинки збираються разом і утворюють кристали, які відбивають світло в певній колірній гамі. Колір визначається відстанню між частинками усередині кристалів, а цей простір визначається довжиною хвиль світла, який потрапить на рідину.

Як тільки світло згасає, кристали руйнуються, а рідина приймає вихідний колір. Процес може повторюватися нескінченно. Якщо мікрочастинки заряджені позитивно, вони будуть рухатися у напрямку від освітлюваної області, однак, в результаті колір все одно змінюється.

Поряд з використанням даного способу для маскування техніки, можливо, що така плівка буде також використовуватися для таких додатків, як електронні книги і рекламні щити.

Читайте також: Військові будуть будувати об’єкти за допомогою 3D

На двох відеозаписах нижче ви можете подивитися, як частки поводяться під впливом світла: на першому логотип складається з негативно заряджених часток, які збираються разом, а на другому – з позитивних, які рухаються від світла.

[youtube]Abc6bhZMMjM[/youtube]

[youtube]569xkhTvy24[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button