Різні цікавинки

25 цікавих фактів про шкіру людини

Біологи та лікарі давно вже вивчили шкіру людини, і секретів вже майже не залишилося. Попри це, багато людей дотепер нехтують доглядом за нею, хоча він не так вже й складний, а ось відновити втрачене здоров’я шкіри не так-то просто.

 1. Завдяки підшкірному жировому шару наша шкіра – це не тільки найбільший, але і найважчий орган людського тіла. Без нього шкіра важила б всього кілограма три, а з ним – до 20 кг.
 2. Складається шкіра людини з трьох шарів – епідерміс (зовнішній шар), дерма (внутрішній шар) і жирова клітина. Від механічних ушкоджень на кшталт подряпин нас захищає саме епідерміс.
 3. Близько 70% дерми, що складається з двох шарів поменше, доводиться на колагенові волокна. Але з віком колагену в дермі стає все менше, в середньому ми втрачаємо близько 1% на рік.
 4. Засіб по догляду за шкірою здатний потрапити в кров через 26 секунд.
 5. Якщо уявити шкіру людини у вигляді одного шматка, то площа його становитиме близько двох квадратних метрів. Однак, це далеко не найбільший орган – людські легені, наприклад, в розкладеному вигляді були б у багато разів більшими.
 6. Кожну хвилину зі шкіри середньостатистичної дорослої людини відпадає близько сорока тисяч відмерлих клітин. Це нормальний і природний процес.
 7. Велика частина пилу, якого вистачає в будь-якому будинку, складається саме з відмерлих частинок людської шкіри.
 8. Потові залози на шкірі грають роль регуляторів температури тіла. Цікавий факт: найбільше потових залоз знаходиться у нас на ступнях, долонях і на лобі, а зовсім не під пахвами.
 9. Генетика в цьому питанні має певне значення. Так, у корінних африканців і європейців в середньому більше потових залоз, ніж у представників корінних народів Азії.
 10. З усіх органів людського тіла саме шкіра є найважчою. В середньому на неї припадає близько 16% від всієї нашої маси.
 11. Повне оновлення клітин шкіри у дорослої людини відбувається за 26-30 днів, а у новонароджених вона оновлюється всього за три доби
 12. Шкіра має інший колір при народженні. Навіть темношкірі діти народжуються світліше від дорослих, і темніють в перші кілька днів після пологів, коли кровообіг рознесе по шкірі пігменти.
 13. Найтонша шкіра знаходиться у нас на повіках, там її товщина вимірюється сотими частками міліметра. А найтовстіша – на ступнях, у деяких людей на п’ятах вона досягає майже 0,5 см в товщину.
 14. Шкірне сало – аж ніяк не погана річ про, як звикли думати власники жирної шкіри. Воно діє на шкіру як природний крем, тобто воно захищає її й бореться з поширенням бактерій.
 15. Єдині місця у людини, які ніколи не потіють – основа нігтів, губи, барабанні перетинки й кінчик члена.
 16. У спекотний день ви можете втратити з потім до 13 літрів рідини. В таких умовах потрібно багато пити, оскільки зневоднення може бути шкідливим і навіть небезпечним для організму.
 17. Спочатку все людство було більш темношкірим, ніж зараз. І тільки приблизно 50 тисяч років тому при міграції в північні широти був еволюційно знижений рівень пігменту меланіну.
 18. Сумарна вага всіх частинок шкіри, що скидаються людиною протягом життя середньої тривалості, складає 16-18 кг.
 19. Шкіра за весь час життя людини оновлюється близько тисячі разів.
 20. За добу сальні залози виділяють до 20 грамів шкірного сала, яке змішується з потом і тим самим створює захисну плівку.
 21. Близько 70% від маси здорової шкіри в нормальному стані становить вода. Тому різні зволожуючі засоби для неї так популярні.
 22. Повноцінний сон допомагає шкірі довше залишатися молодою. Цікаво, що головну роль в цьому відіграє гормон сну під назвою мелатонін.
 23. На шкірі кожної людини існують невидимі смуги, називаються вони «Лінії Балашко» на честь дерматолога Альфреда Блашко, який відкрив їх в 1901 році. У звичайних умовах ці лінії побачити неможливо, вони стають видні тільки при певних шкірних захворюваннях.
 24. Вмиваючись, ми кожен раз видаляємо з поверхні шкіри себум – захисну плівку. Так що вмиватися, звичайно, потрібно, але не кожні пів години або годину.
 25. Веснянки на шкірі говорять про те, що в організмі знижений рівень меланіну, і вона надзвичайно вразлива до ультрафіолету. Цікаво, що з віком веснянки у багатьох людей проходять.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button