Технології

Технологія теплових насосів Dandelion (Google) отримала $ 30 млн від фонду Білла Гейтса (відео)

Dandelion Energy, дочірня компанія Google, прагне зробити теплові насоси доступніше, щоб замінити ними системи опалення та кондиціонування, для роботи яких потрібні нафта або природний газ. Зараз фірма вже встановила близько п’ятисот теплових насосів в домогосподарствах штатів Нью-Йорк і Коннектикут. Як каже її генеральний директор Майкл Сакс, їх мета – переводити на геотермальну енергію до 10 тисяч будинків щорічно.

Нещодавно Dandelion Energy отримала 30 мільйонів доларів в рамках раунду фінансування, який очолив заснований Біллом Гейтсом венчурний фонд Breakthrough Energy Ventures. Ці кошти компанія планує витратити на розвиток продукції й розширення своєї присутності. Сумарний капітал Dandelion Energy зараз становить 65 мільйонів доларів.

За заявою Майкла Сакса, теплові насоси окупаються за 5-7 років і як мінімум на 80% скорочують викиди парникових газів. Для зниження вартості геотермальних систем без погіршення їх ефективності Dandelion Energy працює в трьох напрямках.

По-перше, розвиває технології проєктування, щоб враховувати максимальну кількість факторів, які впливають на продуктивність теплових насосів.

По-друге, використовує компактні бурові машини власної розробки, які дають можливість встановлювати геотермальні системи в умовах тісної забудови і коштують дешевше за аналоги.

По-третє, оптимізує конструкцію теплового насоса. Крім іншого, запатентоване обладнання компанії здатне збирати в процесі роботи відомості, які дозволяють точно підтримувати комфортну температуру в будинку, швидко виявляти неполадки і враховувати виявлені недоліки при проєктуванні нових пристроїв.

Теплові насоси Dandelion Energy дійсно доступні за мірками США. Повна вартість установки складає приблизно 30 тисяч доларів, але цю суму не потрібно платити відразу. Компанія пропонує оформити кредит на 20 років без початкового внеску з щомісячним платежем всього 150 доларів.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button