Технології

Десятка футуристичних ідей для смартфонів + відео

mobile-buduscehoРазом з релізом минулого тижня нового iPhone 5 від Apple і з’явилися попередні дані про те, що компанія продасть до кінця року вісім мільйонів пристроїв. Смартфони ще міцніше увійшли в наше життя.

Мобільні телефони поширюються швидше, ніж будь-яка інша нова технологія в історії людства, пояснив дослідник Массачусестского технологічного інституту Джонатан Ротберг (Jhonatan Rotberg). За його словами, найближчим часом уповільнення зростання числа смартфонів і відповідних інновацій не очікується.
Ротберг і його учні працюють над передовими технологіями для смартфонів. “Протягом найближчих п’яти років ми очікуємо, що у кожного жителя планети буде доступ до мобільного телефону”, – пояснив учений.

З підвищенням обчислювальної потужності смартфонів, а також зниженням його вартості, пояснив Ротберг, будуть рости і можливості пристроїв. Сьогодні, смартфони працюють як комп’ютери, MP3-плеєри, GPS пристрої та навіть ліхтарі. Але що нас чекає далі?

Читайте також: Смартфони навчать боротися з мікробами [відео]

Світові корпорації IBM і Intel, обговоривши технології мобільних пристроїв з розробниками програмного забезпечення та дослідниками Массачусетського технологічного інституту, склали список найбільш ймовірних особливостей смартфонів майбутнього.

1. Персональний помічник

Голосова система Siri від Apple вже є кроком на шляху до особистого помічника. Але через кілька років телефон зможе автоматично планувати і управляти зустрічами, впевнений Джобі Джордж (Jobi George) з Департаменту програмного забезпечення Intel.

Десятка футуристичних ідей для смартфонів

Джордж пояснив, що телефон уже наділений більшістю можливостей для відстеження житті людини, такими як календар, GPS та оновлення стану дорожнього руху в реальному часі. У майбутньому він очікує побачити більшу взаємодію цих функцій.

Наприклад, якщо людина знаходиться в 15 хвилинах їзди від запланованої зустрічі, і їй знадобиться близько 20 хвилин, щоб дістатися до місця, то телефон сам зателефонує його співрозмовникові і попередить його, що він запізнюється.

2. Гнучкість

Тендітні телефони, зроблені зі скла, як правило, ламаються швидше, ніж пластикові. А як щодо гнучкого телефону, який легко згинається, складається як папір і поміщається в гаманці?

Десятка футуристичних ідей для смартфонів

У минулому році Nokia і Samsung представили прототипи таких пристроїв. Товщина Youm від Samsung – всього 0,06 мм, і він гнучкий як папір.

Це частково пояснюється шарами органічних світловипромінюючих діодів, або світлодіодів, які виготовляються гнучкими і прозорими. На першому етапі Yuom від Samsung буде мати жорстку захисну скляну кришку, але вчені сподіваються зробити його повністю гнучким. До 2015 року дослідники сподіваються, що гнучка технологія з’явиться і в телевізорах.

3. Проектування

Intel в даний час працює над встановленням і впровадженням крихітних проекторів в телефонах. Проектори стануть такою ж звичайною справою, як зараз камери. За допомогою проектора можна буде показати презентацію і навіть відео на будь-якій поверхні або стіні. Це, в свою чергу, вирішить проблему маленького екрану на телефоні.

Десятка футуристичних ідей для смартфонів

Джордж говорить, що вартість цих піко-проекторів в даний час занадто висока, однак у найближчі три роки ціна на них впаде, і вони стануть доступними в більшості телефонів.

4. Біометрична безпека

Кращий пароль, чим особа самої людини, і не придумати. Так, утримуючи камеру телефону перед собою, натиснувши на кнопку, можна буде переконатися, що девайс в руках власника.

Десятка футуристичних ідей для смартфонів

Біометричні дані – такі, наприклад, як відбитки пальців, риси обличчя і райдужна оболонка ока – є унікальними для кожної людини. І, за даними дослідників з IBM, система безпеки, заснована на біометрії, є майбутнім комп’ютерів і смартфонів. Таким чином, не буде необхідності записувати і запам’ятовувати паролі або міняти їх кожні кілька місяців. Людина – сама пароль.

5. Медичний консультант

У майбутньому датчики в смартфонах будуть в змозі виявити хворобливу частоту серцевих скорочень і лихоманку, пояснив Джонатан Ротберг.

Десятка футуристичних ідей для смартфонів

Він разом зі своїми учням розробляє програми, які з’єднують пацієнта з лікарями, що дозволяє їм відправляти фотографії, симптоми і діагностику за допомогою смартфонів.

Читайте також: Смартфони контролюватимуть якість повітря

Дослідник передбачає, що в наступне десятиліття телефон зможе визначити, коли людина хвора і попередити його про те, що йому слід звернутися за медичною допомогою.

6. Персоналізація

Підключенні до Інтернету автомобілі вже стають поширеним явищем. Неважко буде додати до цього ще й телефон. Раніше, компанія Harman представила персоналізовану систему приладової панелі на автосалоні в Женеві.

Десятка футуристичних ідей для смартфонів

Серед безлічі функцій системи – приладова панель, звана Dock + Go, яка зв’язується з телефоном водія, щоб автоматично створювати персоналізований досвід водіння. Панель працює за допомогою бездротового сигналу. Як тільки водій сідає в машину, приладова панель розпізнає телефон – і тим самим шофера – і регулює особисті переваги в тому числі положення сидіння, розташування педалей, музику та радіостанції. Dock + Go також є інтелектуальною системою навігації, яка вчить звички водія і його переважні маршрути.

Персоналізація стане в майбутньому такою же стандартною річчю в транспортному засобі, що і програвачі компакт-дисків 15 років тому, упевнені фахівці.

7. Кругозір

Під час зйомок футбольних матчів спортивні телеканали використовують кілька камер одночасно, що знімають гравців, бічні лінії, уболівальників, тренерів. Удома вам показують, як правило, лише одну картинку.

Десятка футуристичних ідей для смартфонів

Тим не менш, В. Майкл Боув (V. Michael Bove) з Массачусетського технологічного інституту разом зі студентами розвиває технологію “чарівні очі”, що дозволить глядачам використовувати смартфон в поєднанні з телевізором, щоб побачити, що відбувається в іншому місці або за лаштунками будь-якого спортивного заходу або телевізійного шоу.

Боув пояснив: “Всі ці канали існують, вони просто знаходяться в мережі, а хтось обирає, що показати. За допомогою цієї технології користувачі зможуть дивитися те, що вони хочуть бачити”.

Тримаючи телефон вище телевізора, людина зможе переміщати його навколо, щоб бачити, що відбувається в різних напрямках, як якщо б він дійсно знаходився на грі або на програмі.

За словами розробника, так у користувачів буде унікальний досвід, виходячи з власних інтересів і бажань.

8. Голографічний дисплей

Якщо голограма здатна з’явитися на музичному фестивалі, безумовно, технологія може бути реалізована і в телефонах.

У 2010 році IBM пророкувала, що 3D-голограми здатні стати реальністю. Голограми можуть пожвавити спілкування – уявіть собі друга, проекція якого буде знаходитися поряд з вами під час телефонного дзвінка.

Десятка футуристичних ідей для смартфонів

Концепція “3-D телеприсутності” компанії працює за допомогою розсіювання променів світла від об’єктів і їх реконструкції в зображення. В даний час технологія не може поміститися на смартфонах. Але настане день і голографічного проектора.

9. Ультразвук

Дослідники Вашингтонського університету в Сент-Луїсі штату Міссурі створили технологію, яка дозволяє підключати до смартфонів ультразвукові датчики. Тільки за допомогою порту USB і зонда на екрані пристрою можна побачити будь-яку частину тіла.

Десятка футуристичних ідей для смартфонів

Дослідник Вільям Річард (William Richard) пояснив, що він і його колеги розробили програму для роботи на ноутбуках кілька років тому, однак завдяки гранту Microsoft Research вони трансформували технологію для роботи на телефоні.

“Я не лікар, – пояснив Річард, – але я говорив з різними докторами і працював разом з ними, і ця технологія, разом з безліччю інших медичних технологій змінить світ”.

General Electric недавно випустила невелику версію ультразвуку в продаж за ціною в тисячі доларів. Однак Річард підкреслив, що, коли його ультразвукова технологія досягне споживача, вона буде продаватися за розумною ціною.

10. Вторинна переробка

Екологічно розумні смартфони вже існують зараз. Наприклад, Replenish від компанії Samsung. Він на 82 відсотки виготовлений з вторсировини, упакований і поставляється з додатковим зарядним пристроєм на сонячній енергії. На жаль, він не такий популярний, як iPhone.

Десятка футуристичних ідей для смартфонів

Але, у міру розвитку технологій, телефони зможуть працювати на сонячних батареях, будуть зроблені на 100 відсотків з перероблених матеріалів, поставлятися з відновлюваного пакування і висвітлювати тонкоплівкові дисплеї органічними сполуками, званими AMOLED, які розкладаються після того, як їх викинуть.

Найцікавіше в цих “майбутніх” можливостях, це те, що технології і матеріали вже існують. AMOLED, наприклад, використовується в нинішніх телефонах для підвищення енергетичної ефективності та забезпечення високої чіткості.

Введення різних видів екологічних речей в індустрію мобільних телефонів може бути кращою гарантією того, що ми не створюємо хаос у навколишньому середовищі нашого технологічного прогресу.

Натхнення: http://news.discovery.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments