Здоров'я

Сушарки для рук виявилися розсадниками бактерій

Американські біологи перевірили, скільки бактерій і бруду міститься в потоці повітря з сопла сушарки для рук, і прийшли до висновку, що користуватися рушниками — набагато гігієнічніше.

Мити руки — це норма, але всю користь води і мила можна звести нанівець, висушивши руки під потоком гарячого повітря з сушарки на стіні. Повітря, що нагнітається і нагрівається в апараті, насичене спорами бактерій і частинками бруду, яких у вбиральні більше, ніж в інших приміщеннях, повідомляють учені в статті, опублікованій в журналі Applied and Environmental Microbiology.

Бактерії і мікрочастинки бруду легко осідають на вологих руках підставленних струміню гарячого повітря з сушарки, і залишаються на шкірі; звідти вони можуть потрапити в шлунок, попереджають автори нового дослідження, мікробіологи з університету штату Коннектикут. Цього можна уникнути, поставивши в сушарку бактеріальний фільтр. Проте в лікарнях та інших місцях, де в повітря часто потрапляють збудники інфекційних захворювань, все-таки надійніше користуватися рушниками.

Згідно з попереднім дослідженням, потужні сушарки для рук також досить ефективно розпорошують бактерії з рук на навколишні поверхні. А нещодавно вчені з’ясували, що на їжі, залишеної па повітрі, разом з побутовим пилом осідають мікрочастинки пластику; за день людина в середньому з’їдає до сотні таких частинок.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button